За 10 років УГКЦ вдалося створити понад 250 церковних спільнот у Західній Європі
Завдяки злагодженій співпраці між вірними, єрархами і священиками у країнах Західної Європи, у яких УГКЦ не має своїх власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, якими опікуються 173 священики.
Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу Владика Йосиф (Мілян) під час виступу на Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває у португальському місті Фатіма, передає VIDIA.
«Феномен міграції для сучасної Європи став великим викликом, у якому одні вбачають загрозу, другі – шанс. Коли поглянути на це явище у світлі віри, то і у ньому побачимо руку Божого Провидіння, яка мудро провадить людством. Світло віри каже нам бачити у кожній людині, яку посилає нам Господь, у першу чергу дитину Божу, яка є сотворена на Його образ і подобу. Переконаний, що тільки такий, так би мовити богословський підхід, може допомогти нам дуже у пошуку відповіді на питання про те, куди і в якому напрямку ми повинні рухатися у душпастирстві східних католицьких мігрантів у Європі», – цитує Владику Йосифа прес-служба ПМВ.
Він підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква працювала і надалі продовжує працювати над тим, щоб душпастирську опіку мали всі вірні у країнах їхнього перебування. Для того, щоб належно координувати процеси душпастирства, відзначив єпископ, у 2007 році офіційно було створено Пасторально-міграційний відділ.
Діяльність цього відділу, зауважив голова ПМВ, спрямована передусім на налагодження душпастирства у тих країнах, де УГКЦ немає своїх власних церковних структур.
Єпископ зазначив, що українські мігранти, які зароджують нову українську діаспору в Європі, щораз більше усвідомлюють потребу щодо розвитку своєї церковної ідентичності через активну участь у Святих Тайнах своєї Церкви.
Нагадаємо, паломники з діаспори підтримали спорудження пам’ятника мігрантам.