Прикордонники відмовилися за великі хабарі пропускати понад 5,5 тонн товарів та порушників законодавства
Більше десяти випадків надання неправомірної вигоди за ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) задокументували військовослужбовці Держприкордонслужби на лінії розмежування у зоні АТО та у пунктах пропуску на державному кордоні минулої доби.
Троє громадян України пропонували хабарі прикордонникам Краматорського загону у контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Мар’їнка», «Майорське» та КрП «Майорськ». Двоє українців намагалися заплатити 400 та 200 гривень, аби їх пропустили безперешкодно та поза чергою. А ще один наш співвітчизник пропонував 100 доларів США за переміщення 5600 кг товарів народного споживання на непідконтрольну територію без дозвільних документів у КрП «Майорськ».
На кордоні з Росією були зафіксовані спроби дачі хабарів інспекторам прикордонної служби Харківського загону. Під час паспортного контролю в пункті пропуску «Плетенівка» громадянин Таджикистану за безперешкодний перетину кордону в Україну надав для перевірки паспортний документ, до якого поклав 1000 рублів РФ. А в пункті пропуску «Гоптівка» громадянка Росії, яка також йшла пішки, з метою вирішення питання безперешкодного перетину державного кордону, поклала в документ 1000 рублів РФ.
Громадянин України, який повертався з Росії, запропонував 400 гривень у пункті пропуску «Мілове» прикордонникам Луганського загону за непритягнення до відповідальності за перетин державного кордону в недіючому пункті пропуску.
Прикордонники Сумського загону двічі відмовлялися від хабарів у пунктах пропуску «Бачівськ» (200 грн.), «Хутір-Михайлівський»(500 рублів РФ), які намагалися дати молдованин та росіянин за сприяння у пропуску їх в Україну. А у пункті контролю «Конотоп» громадянин РФ запропонував 5 тисяч російських рублів, так як не міг підтвердити мети поїздки в нашу країну.
Двоє громадян Туреччини пропонували по 50 доларів США неправомірної вигоди прикордонникам Одеського та Бердянського загонів учора в аеропортах. У пункті пропуску «Одеса-авіа» іноземець хотів заплатити за його пропуск в Україну, так як мав прострочену посвідку на проживання в Україні. А інший громадянин цієї країни у пункті пропуску «Запоріжжя-авіа» пропонував кошти, аби прикордонники його пропустили та не звертали увагу на перевищення терміну його перебування в Україні.
В усіх випадках порушникам українського законодавства було відмовлено та повідомлено співробітників Національної поліції.
Нагадаємо, що в прикордонному відомстві нещодавно проходила операція «Чисті руки», а нині триває антикорупційна акція «Доброчесність». В результаті проведених заходів тільки з початку року зафіксовано понад 800 випадків припинення спроб надання громадянами неправомірної вигоди, що значно перевищує показники минулого року.