О. Донський: Прокуратура зацікавлена в повноцінному допиті Януковича
Зрив допиту абсолютно не в інтересах прокуратури. Прокуратура зацікавлена в тому, щоб допит відбувся, але за умови, що це буде повноцінна процесуальна дія, яка не обірветься після того, як Янукович виголосить свою промову, а сторона обвинувачення почне ставити конкретні незручні питання на спростування його позиції. Про це у п’ятницю, 25 листопада 2016 року, після закінчення засідання у Святошинському районному суді м. Києва повідомив прокурор Генпрокуратури О. Донський.
Держобвинувач пояснив, що В. Янукович є підозрюваним у конкретному кримінальному провадженні по тих самих епізодах, по яких проходять співробітники спецпідрозділу МВС «Беркут». Конкретні епізоди було направлено до суду, саме щодо цих осіб, оскільки вони були затримані. Прокуратура мала забезпечити якомога швидше притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження стосовно В. Януковича направити до суду одночасно із підозрюваними беркутівцями не було можливості, оскільки він переховувався від слідства. До теперішнього часу достеменно не відомо, де фактично він переховується, а факт його одноразового з’явлення до російського суду не дає можливості встановити місце його постійного перебування. Від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного він ухиляється. Тому справу стосовно В. Януковича було виділено в окреме кримінальне провадження. Відповідно, в цьому кримінальному провадженні В. Янукович має статус підозрюваного, а у провадженні, яке наразі розглядається в Святошинському районному суді м. Києва, якщо він допитується, то дає показання як свідок. Це загальна практика у кримінальному процесі, лише процедурний аспект. Особа не може двічі відповідати у різних кримінальних провадженнях за одні і ті самі діяння. Тому В. Янукович є підозрюваним у кримінальному провадженні, яке розслідується відносно нього, а в провадженні відносно співробітників Беркуту, яке розглядається в суді – він має процесуальний статус свідка.
«Повноцінний допит, на нашу думку, цікавий саме обвинуваченню; неповноцінний, обірваний – цікавий стороні захисту», – підсумував О. Донський.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України