Генпрокуратурою продовжується робота з виявлення порушень щодо повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування

Генеральною прокуратурою України продовжується робота з виявлення порушень додаткових заходів фінансового контролю, передбачених ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Нагадаємо, що у разі отримання суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року (у 2016 році – 68,9 тис грн), він зобов’язаний протягом 10 днів з цього моменту повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) шляхом подання електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування подаються службовими особами, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Проте, як демонструє практика, не всі суб’єкти декларування дотримуються цих вимог.

Зважаючи на те, що відповідно до ст. 255 КУпАП протоколи про зазначений вид правопорушень уповноважені складати посадові особи Національного агентства з питань запобігання корупції та Національної поліції України, Генеральною прокуратурою України до вказаних органів вже направлено матеріали стосовно 10 суб’єктів декларування, які порушили вищевказані вимоги антикорупційного законодавства.

Про чотирьох з них повідомлялось раніше на офіційному сайті Генеральної прокуратури України. Крім того, ще 5 народних депутатів України та одна службова особа Державної пенітенціарної служби України, які після 1 вересня 2016 року придбали майно або отримали дохід від його відчуження, у десятиденний строк не повідомили про це Національне агентство.

Так, один з депутатів своєчасно не подав повідомлень про отримання у спадщину автомобіля Mercedes-Benz S 500 вартістю понад 1,6 млн грн, двох земельних ділянок та житлового будинку, а також про купівлю нежитлового будинку площею 411,4 кв м.

Інший народний депутат України не повідомив Національне агентство про придбання транспортного засобу Mercedes-Benz GLS 350 за 2,5 млн грн.

Ще три народні депутати України не подали електронні повідомлення про отримання доходу від продажу автомобілів марок Volkswagen Passat CС за 520 тис грн; Range Rover за 600 тис грн; Range Rover Autobiography за 140 тис грн.

Невиконання цих вимог є правопорушенням, пов’язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, яка передбачає застосування штрафу у розмірі від 1,7 тис до 3,4 тис грн.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *