Україну з оціночним візитом відвідали експерти GRECO

Упродовж 12 – 15 грудня 2016 року відбувся оціночний візит експертів органу Ради Європи з антикорупційного моніторингу «Група держав проти корупції» (GRECO), під час якого розпочато четвертий раунд взаємного оцінювання процесу запобігання корупції серед членів парламенту, суддів та прокурорів.

Метою діяльності GRECO є надання державам-учасницям, зокрема Україні, якою ратифіковано ключові конвенції Ради Європи з протидії корупції, допомоги з впровадження антикорупційних стандартів, виявлення недоліків в державній антикорупційній політиці та поширення кращих рішень в галузі викриття та запобігання корупції.

Групу експертів представляли заступник генерального прокурора Федеративної Республіки Німеччина Райнен Хорнунг, представник Верховного суду Республіки Хорватія Дуро Сесса, державний радник Секретаріату Державної комісії з попередження корупції Республіки Македонія Володимир Григор’єв, юрист комітету з правових питань парламенту Фінляндії Маржа Туокіла, а також члени секретаріату GRECO Роман Шлапак та Майкл Янсен.

Від Генеральної прокуратури України участь у зустрічі взяли керівники відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції, управління реформ та забезпечення якості роботи, а також керівництво управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури.

Представники Генпрокуратури надали іноземним партнерам ґрунтовні відповіді на питання, пов’язані із запобіганням корупції серед працівників органів прокуратури, у т.ч. врегулювання конфлікту інтересів, декларування майнового стану та застосування обмежень, визначених антикорупційним законодавством.

Окрему увагу експертами приділено питанням реформування відомства, зокрема добору кадрів до Генеральної інспекції, конкурсам на посади в місцевих прокуратурах та ролі громадськості у цих процесах. Крім того, іноземним фахівцям надано ґрунтовну інформацію щодо початку роботи органів прокурорського самоврядування з 15.04.2016, висвітлено питання організації діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії та Ради прокурорів.

Проведена зустріч сприятиме наданню деталізованої об’єктивної оцінки стану запобігання корупції серед прокурорських працівників та визначенню додаткових шляхів боротьби із нею, яка триває.


Управління реформ та забезпечення якості роботи
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *