Міноборони Росії заохочує контрактників, які воювали в Україні, зараховуючи їх в елітні училища

МО РФ заохочує контрактників, які воювали в Україні – робить з них курсантів елітних військових училищ.

Здавалося б, фактів участі 7-ї військової бази (в/ч 09332, місце дислокації: Грузія, окупована Абхазія, м. Гудаута) у неоголошеній війні проти України більш ніж задосить. OSINT-розвідники InformNapalm буквально вивернули навиворіт це з’єднання, фіксуючи його на сході України і на початковому етапі російської агресії влітку-восени 2014 року, і пізніше — в 2015 та 2016 роках. 7-а в/база фігурує вже у 26 (!) епізодах розслідувань нашої розвідувальної спільноти. Та проводячи моніторинг відкритих джерел, натрапляємо на нові факти «ростовсько-українських відряджень» військовослужбовців цієї військової частини. Сьогоднішня публікація трохи іншого формату й не націлена на групову ідентифікацію воєнних злочинців. Піде мова про те, як російське військове командування заохочує чинних військовослужбовців-контрактників, «ветеранів Донбасу», направляючи їх на навчання в елітні військові виші.

Примітка: «Бойовий шлях» першого т. зв. ростовсько-українського відрядження батальйонно-тактичної групи 7-ї військової бази, яка брала участь у бойових діях на Донбасі влітку-восени 2014 року, ми простежили й описали раніше. Всі добуті матеріали свідчать про те, що до перекидання на схід України, з пізньої весни до середини літа 2014 року, тактичну групу 7-ї в/бази «натаскували» на полігоні Ашулук Астраханської області, звідки її перекинули спочатку в Ростовську область, де її посилили другими компонентами, і  далі – на Донбас.

У результаті нового OSINT-розслідування виявили військовослужбовця 7-ї військової бази, учасника «ростовсько-українського відрядження-2014″. Логіка наших розслідувань проста і ґрунтується на фотодоказах, на яких зафіксовані вже добре всім відомі характерні ознаки, що видають російських агресорів: нестатутна форма і неохайний зовнішній вигляд під «бунтівних шахтарів», а також хронологія та географія фіксації.

Михайло Павлов

Дата народження: 10 січня 1992 року. Родом із м. Астрахань. Військовослужбовець-контрактник 7-ї в/бази. Брав участь в агресії проти України у 2014 році. Також фіксується у другому «ростовському відрядженні» 2015 року. Служить у батальйоні управління (зв’язку).

У його фотоальбомі простежується стандартна географія та хронологія бойового шляху інтервента БТГр 7-ї в/бази: полігон Ашулук весна-літо 2014 р., потім, у другій половині літа – восени 2014 р. — Ростов і Донбас, зокрема, фотографії з полів і прикордонного з Україною м. Шахти (ТЦ Донбас, м. Шахти, вул. Шевченка, 135).

У соціальних мережах VK1 (архіви профілюальбомуконтактів), VK2 (архіви профілю, альбомуконтактів).

В альбомі М. Павлова, на фотографіях періоду літа-осені 2014 р., не раз можна зустріти фото товариша по службі, молодого чоловіка азійської зовнішності:

Вивчивши контакти М. Павлова, ми встановили особу цього товариша по службі й по бойовому відрядженню 2014 року, а також простежили його подальшу долю, отже:

Данзан Содбоєв

Дата народження: 18 травня 1994 року. Родом із села Бада Хілокського району Забайкальського краю. З 2013 р. до 2016 р. — військовослужбовець-контрактник 7-ї в/бази (служив у першій роті зв’язку батальйону управління).

Контактні дані: тел. +79065785022, ел. пошта sodboev94mail.ru. Одкровення Д. Садбоєва в опитувальнику на ask.fm. У соціальних мережах VK (архіви профілюальбомуконтактів).

Судячи з фотоальбому, пройшов такий самий «бойовий шлях», як і інші контрактники першої БТГр 7-ї в/бази: полігон Ашулук – весна-літо 2014 р., Ростов і Донбас у другій половині літа – восени 2014 р. Також був у складі БТГр 7-ї в/бази в 2015 році. На відміну від своїх товаришів по службі по 7-й в/базі, обережний з публікаціями фотографій періоду «ростовсько-українського відрядження-2014». Але, як сказано вище, його впізнали на фотографіях (3035) товариша по службі М. Павлова. В альбомі «Збережені фотографії Дензана» можна наткнутися на фото, завантажене у січні 2016 р. із зображенням «Ордена Мужності» (більш ніж натяк на володіння цією нагородою), а також на знімки з бойовими товаришами по Донбасу, які фігурують у попередніх розслідуваннях. А серед новоспечених «однокашників» Дензана бачимо масу вчорашніх контрактників, чиї сторінки рясніють культом «ввічливих людей», «новоросії» і «російського світу».

Примітка: Всі раніше опубліковані OSINT-розслідування InformNapalm, які базуються на доказах нагородження військовослужбовців ЗС РФ медалями та орденами за бойові дії за межами Російської Федерації, структуровані в базу даних і оформлені у вигляді інфо- і відеографіки. Серед понад 80-ти «нагородженців» 8 кавалерів «Ордену Мужності», зокрема, і військовослужбовець 7-ї в/бази.  

З липня 2016 року Д. Содбоєв зарахований до Військового університету міністерства оборони (ВУМОРФ у Москві.

У цьому контексті доречно нагадати одну з торішніх публікацій InformNapalm, у якій простежили таку саму тенденцію — російське військове командування на знак подяки і як заохочення за участь у війні проти України направило відразу двох контрактників-артилеристів з різних військових з’єднань у школу молодших командирів  242-го навчального центру ПДВ (в/ч 64712, Омськ, п. Світлий).

 

  • Склад і озброєння 7-ї російської окупаційної військової бази

    7-а Краснодарська Червонопрапорна орденів Кутузова та Червоної Зірки військова база, в/ч 09332 (Грузія, окупована Абхазія, м. Гудаута):

    Структура

    — Управління;

    — чотири мотострілецьких батальйони;

    — стрілецька рота снайперів;

    — танковий батальйон;

    — два самохідно-артилерійських дивізіони + одна батарея буксированих гаубиць;

    — реактивний артилерійський дивізіон;

    — протитанковий артилерійський дивізіон;

    — зенітний ракетний дивізіон та зенітний ракетно-артилерійський дивізіон (входять до складу т. зв. групи зенітних дивізіонів 7-ї в/бази);

    — розвідувальний батальйон;

    — рота БПЛА;

    — інженерно-саперний батальйон;

    — рота РХБЗ;

    — батальйон управління (зв’язку);

    — рота РЕБ;

    — батарея управління й артилерійської розвідки (начальника артилерії);

    — взвод управління та радіолокаційної розвідки (начальника протиповітряної оборони);

    — взвод управління (начальника розвідувального відділення);

    — ремонтно-відновлювальний батальйон;

    — батальйон матеріального забезпечення;

    — комендантська рота;

    — медична рота;

    — взвод інструкторів;

    — взвод тренажерів;

    — полігон;

    — оркестр.

    До складу в/бази входить т. зв. авіаційна комендатура, яка забезпечує періодичні польоти авіаційної техніки ВПС/ ПКС ЗС РФ на аеродром Гудаута. Зенітно-ракетний полк (у минулому 100-й ЗРП в/ч 90100) у складі 2 зенітно-ракетних дивізіонів у н. п. Агудзера і Приморське, на бойовому чергуванні яких перебуває по 8 одиниць ЗРК С-300, входить до складу т. зв. групи зенітно-ракетних дивізіонів 7-ї в/бази. Також у складі бази – радіотехнічний підрозділ, його чергові засоби розгорнуто на території Сухумського аеропорту Бабушер.

    Озброєння

    — Танки Т-90А і Т-72Б3 –  41 од. (за іншими даними – 51 од.);

    — бронетранспортери БТР-82АМ і БТР-80 – 156 од.;

    — багатоцільові легко броньовані тягачі МТ-ЛБ – 15 од.;

    — РСЗВ БМ-21 «Град» – 18 од.;

    — 152-мм САУ 2С3М «Акація» – 36 од.;

    — 122-мм гаубиці Д-30 – 6 од.;

    — 120-мм міномети 2С12 «Сани» – 18 од.;

    — 100-мм протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра» – 12 од.;

    —  самохідні ПТРК 9П149 «Штурм-С» – 12 од.;

    —  бронемашини типу БРДМ-2 – 4 од.;

    — ЗРК 9А33БМ2(3) «Оса» – 12 од.;

    — БМ 9А34(35) «Стріла-10» – 6 од.;

    — ЗСУ 2С6М «Тунгуска» – 6 од.;

    — ПЗРК 9К38 «Ігла» – 27 од.

    До складу озброєння в/бази входять пускові установки ЗРК С-300ПМ – 16 од. Крім того, відповідно до угоди між Російською Федерацією і т. зв. «республікою» Абхазія про «Об’єднане угруповання військ (сил) Збройних сил Російської Федерації та Збройних сил Республіки Абхазія», підписаною в Москві 21 листопада 2015 року, від т. зв. збройних сил Абхазії 7-й ВБ додано два окремих мотострілецьких батальйони, артилерійська та авіаційна група та окремий загін спеціального призначення.

     

    У цій примітці переважно (за винятком кількох наших доповнень) використано дані із сайту milkavkaz.

З огляду на кількість публікацій IN зі згадкою 7-ї в/бази, враховуючи останню, це вже 27 епізодів.

Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування. Автор Іраклій Комахідзе 

Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Хочете оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm? — підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів розслідувань в публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.  

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *