На оселю священика УГКЦ в Кривому Розі напала поліція
Почалося все близько 22-ї години вечора 5 січня. Син о. Ігоря Дмитришина, настоятеля парафії Пресвятої Тройці УГКЦ в Кривому Розі, який навчається в семінарії, побачив, як хтось в сусідському городі світить ліхтариками. Оскільки, останнім часом, відбулося багато крадіжок на вулиці, він вийшов і почав говорити до двох невідомих. А вони, заскочені, до нього промовили: «Подойдітє сюда, нам нужна помощь».
Семінарист відповів: «Я вас не знаю, тому не підійду. Краще викличу поліцію». Син зайшов до хати і сказав своєму батькові, що побачив злодіїв і потрібно викликати поліцію. Не встиг він це промовити, як невідомі чоловіки забігли на подвір’я священичої оселі і почали стукати в двері й кричачи: «Аткройтє». Ці особи пробували проникнути в будинок, в церкву, але все було зачинено. «У нас будується мансардна кімната в будинку, вони й туди по сходах намагалися проникнути. Вони бігали, так, ніби були біснуваті», – пригадує о. Ігор. Священик зателефонував за номером «102», а там не відповідали. Тоді він зателефонував до сусідки і попросив зателефонувати на цей же номер. Сусідка пробувала зателефонувати, а потім сказала, що патрулі вже над’їхали. «Виглядало так, що поліція не отримала виклику, а над’їхало одразу чотири машини. Вони самостійно відкрили ворота, фактично вриваючись вночі незаконно», – розповів він. Коли священик побачив патрульну машину, то відчинив двері. Тоді поліціанти сказали священику йти з ними в сад, щоби показати причину такого вторгнення. Далі відбулася дискусія.
«Там є телефон, який вкрали», – вони сказали. Та яке відношення це має до їх дій? Тоді один із поліцейських взяв сина священика і показав йому телефон, обшукавши його. Вони звинуватили семінариста, що він вкрав телефон. «Як цей телефон тут опинився і як ви його знайшли?», – запитав священик. «По звуку і підсвітці», – відповідали вони. Після дискусії, всі повернулися на подвір’я церкви. Згодом надійшла потерпіла, в якої вкрали телефон. «Таке враження, що все йшло за прописаним сценарієм. ЇЇ запитали, вказуючи на мого сина, чи він крадій, а вона відповіла, що може він, а може й не він», – розповідає о. Ігор.
Через двадцять хвилин привезли слідчого пса, який обнюхав місце на городі, де лежав телефон, зайшов до хати, до сусідів: «Обурило те, що сказав, один із полісменів, мовляв, пес зайшов до хати, а це означає, що в ньому живе злочинець. Цікаво, чому він тоді не звернув увагу на підозрюваного, який стояв на вулиці?! Було боязно, що при обшуку вони можуть щось підкинути». Далі поліціанти викликали оперативну групу, що займається тяжкими злочинами: «Їхнє завдання, як я зрозумів, було відвести мого сина у відділок. Я вимагав від них документи, яких вони не мали… І так тривало до пізньої ночі». Оперативники в оселі священика допитували його дружину, батьків дружини, які гостювали. Потім надійшли парафіяни. «Ми зв’язалися з депутатами, один із них, наказав начальнику слідчих не робити того, що вони роблять. І вони пішли геть», – додає він.
Після цього священик зустрівся із начальником слідчих. Він сказав, що із свого боку їх покарає та на національну поліцію він повноважень немає. «Мій син був тільки один день в Кривому Розі. При будь-яких умовах він не міг бути тим злочинцем, якого затримали. Злочинцем виявився чоловік 45-50 років, який вийшов з тюрми. Найголовніше, крадіжка сталася чотири дні перед тим днем», – додає священик.
На переконання владики Степана (Менька), Екзарха Донецького УГКЦ, такі дії – спланована акція проти Церкви: «Бо навіщо за якийсь телефон «пресувати всю сім’ю»? Скоріше за все, це реакція на нещодавний приїзд Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, в Кривий Ріг».
Повідомляємо, 12 січня м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, 30В, в конфренц-залі Громадського ділового центру о 12 годині відбудеться прес-конференція за участю о. Ігоря Дмитришина.
Департамент інформації УГКЦ