Незважаючи на те, що Україна не видаватиме іншій державі свого громадянина, жоден із зловмисників не уникне відповідальності

Генеральною прокуратурою України відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року та на підставі принципу взаємності перейнято кримінальне провадження стосовно двох громадян України, які увійшли до складу міжнародної злочинної організації щодо запуску та управління масовими глобальними шкідливими атаками на телекомунікаційні системи з подальшим відмиванням грошей, здобутих злочинним шляхом.

Як раніше повідомлялося, 30 листопада 2016 року правоохоронні органи 30 країн світу, у тому числі й України, ліквідували міжнародну злочинну комп'ютерну мережу, відому під назвою «Avalanche», яка використовувалася злочинною організацію як платформа для запуску та керування хакерськими атаками та операціями із залучення «дропів».

Грошові збитки, завдані внаслідок цих транснаціональних злочинів, оцінюються в сотні мільйонів євро по всьому світу.

Ключові фігуранти вказаної міжнародної злочинної організації – адміністратори комп'ютерної мережі «Avalanche» – є громадянами та жителями України.

До одного із зловмисників застосовано тимчасовий арешт (тримання під вартою) до перейняття кримінального провадження.

Після перейняття кримінального провадження громадянину України за вказаними фактами повідомлено про підозру та до суду скеровано клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

6 січня 2017 року клопотання про обрання громадянину України запобіжного заходу – тримання під вартою слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва задоволено, про що винесено відповідну ухвалу.

Прокуратурою доведено та слідчим суддею підтверджено відповідність клопотання Генеральної прокуратури України вимогам Кримінального процесуального кодексу України, дотримання стороною обвинувачення вимог закону при поданні клопотання, обґрунтуванні його вимог та наведенні доводів щодо необхідності обрання підозрюваному саме тримання під вартою.

Відповідно до ст. 12 КК України інкриміновані йому злочини віднесено до категорії особливо тяжких.

За вчинення вказаних злочинів підозрюваному загрожує покарання у виді позбавлення волі строком від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *