Директору TOB, який підозрюється у сприянні діяльності терористичної організації «ЛНР», обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою
Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за підозрою директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці 2014 року – на початку 2015 року мешканець м. Луганськ, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Луганської області, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, вирішив сприяти діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» шляхом створення на тимчасово окупованій території Луганської області незаконного локального стільникового оператора мобільного зв'язку з доступом до мережі Інтернет, за яким буде неможливо здійснення державного контролю Україною. Реалізуючи вищевказаний злочинний намір, зазначена особа вступила у попередню злочинну змову з невстановленими особами з числа учасників терористичної організації «ЛНР», директором одного із ТОВ та іншими невстановленими особами в м. Києві.
27 січня 2017 року вказаному директору ТОВ повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за фактом сприяння діяльності членів терористичної організації «ЛНР» у незаконному створенні «Державного унітарного підприємства Луганської народної республіки «Луганські комунікації» (оператор мобільного зв'язку «Лугаком»).
Цього ж дня, Шевченківським районним судом м. Києва директору цього ТОВ обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування триває.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України