У Римі провели зустріч координаторів спільнот «Матері в молитві»

12 лютого відбулась зустріч координаторів українських спільнот в Італії “Матері в молитві”, яка пройшла у головному монастирі Василіянського Чину в Римі (Aventino). 18 координаторів-матерів розпочали свою зустріч із Божественної Літургії, яку очолив владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

Богослужінню передувало освячення священичих риз, мира та ладану, які пожертвували матері. Літургію співали студенти Української Папської Колегії Святий Йосафата в Римі, які на завершення приготували для матерів невеликий подарунок, концерт «Богородичних пісень».

Після послідувала робоча зустріч, яку очолив Владика Діонісії та п. Лідія Викович, регіональний координатор українських спільнот «Матері в молитві» в Італії, яка також скала звіт діяльності за останні 5 років.

«Церква не є демократія, але і не диктатурою, тому що свої закони, в першу чергу, будує на Божих, але головним її покликанням є вміння слухати та відчувати біль і потребу іншого. Спільнота є сутністю і самим життям церкви, вона, на взір Пресвятої Трійці, живе в слуханні та любові один до одного. Я дякую вам, що ви сьогодні приїхали на цю зустріч, завдяки якій, ми можемо поспілкуватися разом, водночас, я дякую за вашу молитву, яка складає одну із підвалин Церкви», – владика Діонісій (Ляхович).

Після невеликої перерви, до слова було запрошено спеціальну гостю с. Емілію Вандич (СНДМ), директора Катехитичного осередку Львівської архиєпархії, яка розповіла про постать Блаженної Йосафати Гордашевської. Також, с. Назарія Михайлюк, ЧСВВ підготувала невеличкий історичний огляд з нагоди 100-річчя об’явлення Діви Марії у Фатімі.

На завершення відбулася зустріч із о. Діонісієм Заведюком, ЧСВВ, який сконцентрував увагу на історії Чину Святого Василія Великого, який цього року святкує 400-річчя, а також про можливість надавати відпусти, всім хто прийматиме участь у святкових Богослужіннях.

Хочемо пригадати, що востаннє подібна зустріч відбулася у 2013 році.

Андрій Шестак
студент Папського Університету Святого Хреста у Римі

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *