Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури та слідчих регіональних органів прокуратури за перший квартал 2017 року
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури постійно вживаються заходи щодо забезпечення ефективної роботи слідчих підрозділів як центрального апарату, так і слідчих регіональних прокуратур.
Упродовж трьох місяців 2017 року слідчими органів прокуратури до суду направлено 408 обвинувальних актів, з яких 157 (стосовно 197 осіб) про корупційні кримінальні правопорушення.
За вказаний період слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури завершено досудове розслідування у 50 кримінальних провадженнях. З них 23 стосовно 26 осіб направлено до суду, дев’ять з яких про корупційні кримінальні правопорушення, одне про правопорушення, вчинені у складі організованої групи та злочинної організації.
Зокрема, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно виконувача обов’язків начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
Встановлено, що вказаний керівник контролюючого органу, будучи службовою особою, використовуючи надані йому повноваження, з метою особистого незаконного збагачення, вимагав та одержав від директора одного з підприємств неправомірну вигоду в сумі 327 тис грн та 13 тис 400 доларів США за видачу висновків фітосанітарної експертизи на експортовану вказаним підприємством продукцію.
Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури вжито заходів до відшкодування заподіяної злочинами шкоди державним інтересам у розмірі понад 100 млн грн.
Не зупиняючись на наявних результатах роботи, слідчими Головного слідчого управління продовжують активно вживатися заходи по боротьбі з корупцією.
Так, 17.02.2017 затримано директора Фонду соціального захисту інвалідів України за підозрою у вимаганні та отриманні першої частини неправомірної вигоди в сумі 300 тис грн. Досудове розслідування триває.
Також, 17.03.2017 під час отримання неправомірної вигоди у сумі 675 тис грн затримано начальника управління правової, організаційно-кооперативної та кадрової роботи Волинської обласної спілки споживчих товариств. Досудове розслідування триває.
Всього за три місяці 2017 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури викрито та затримано 8 осіб під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму понад 2 млн грн. Трьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму майже 1,3 млн грн, які внесено на відповідний казначейський рахунок.
Слідчими регіональних прокуратур за три місяці поточного року до суду направлено кримінальні провадження стосовно 265 працівників правоохоронних органів та 11 суддів.
Крім того, забезпечено належне розслідування кримінальних проваджень про злочини, вчинені у пріоритетних сферах економіки.
До суду направлено 17 обвинувальних актів стосовно 20 осіб у провадженнях про злочини, вчинені в бюджетній системі, ще 9 щодо 11 осіб – про правопорушення у сфері земельних правовідносин.
Зокрема, слідчими регіональних прокуратур до суду направлено ряд обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про актуальні злочини.
Так, прокуратурою Донецької області за результатами здійснення спеціального досудового розслідування 27.02.2017 направлено до суду обвинувальні акти стосовно колишньої судді апеляційного суду Донецької області за ч. 1 ст. 258-3 КК України, яка обійняла посаду так званого «судді Верховного суду «ДНР» та стосовно інших колишніх суддів, які обійняли так звані посади відповідно «судді Харцизького міжрайонного суду ДНР» і «Ворошиловського міжрайонного суду м. Донецька», які сприяють діяльності терористичної організації «ДНР» шляхом здійснення правосуддя у так званій «судовій гілці влади».
Прокуратурою Київської області 31.03.2017 направлено до суду обвинувальний акт за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 368 КК України за обвинуваченням Вишгородського міського голови, який за попередньою змовою з непрацюючими громадянами України вимагали від представника приватного підприємства неправомірну вигоду в розмірі 300 тис євро, а також право власності на частину новозбудованих об'єктів у м. Вишгороді в розмірі 4 тис кв м, за не внесення на розгляд сесії Вишгородської міської ради пропозиції щодо розірвання договору оренди земельної ділянки з урахуванням штучно сформованої громадської думки про незаконність даної забудови, а також забезпечення безперешкодного завершення будівництва та підключення до інженерних мереж і транспортних комунікацій.
Прокуратурою Харківської області 22.02.2017 направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно головного державного інспектора митного поста «Пісочин» Харківської митниці ДФС України за ч. 3 ст. 368 КК України, який систематично вимагав та одержав від підприємців неправомірну вигоду у великому розмірі (304 тис грн) за безперешкодне митне оформлення товарів.
Прокуратурою Дніпропетровської області 31.03.2017 до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, який за попередньою змовою з директором ТОВ «Дніпрокнига», вніс недостовірні відомості до актів виконаних робіт про обсяг та вартість виконаних робіт зі складування підручників та підписав завідомо неправдиві офіційні документи – акти виконаних робіт із ТОВ «Дніпрокнига» про зберігання підручників у кількості понад 337 тис примірників на загальну суму понад 961,6 тис грн, які у 2014 році до складів ТОВ «Дніпрокнига» не надходили.
Також, 24.03.2017 до суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника департаменту житлового господарства Дніпропетровської міської ради за ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України, який зловживаючи службовим становищем безпідставно, без перевірки фактичного виконання робіт, підписав документи про їх виконання, на підставі чого було перераховано на рахунки ТОВ «Дніпроспецліфтсервіс» грошові кошти на загальну суму 2,4 млн грн, чим спричинив матеріальну шкоду державним інтересам на зазначену суму.
Прокуратурою Житомирської області 31.03.2017 направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням голови Брусилівської РДА Житомирської області за ч. 3 ст. 368 КК України, який одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду у розмірі 5 тис грн, за не створення перешкод у здійсненні підприємницької діяльності пов’язаної з обробкою каменю.
Прокуратурою Сумської області 27.01.2017 закінчено досудове розслідування та спрямовано до суду обвинувальний акт за ч. 2 ст. 364 КК України, стосовно головного державного інспектора митного посту «Шостка» Сумської митниці ДФС, яка 10.04.2016 на митному посту «Шостка» Сумської митниці ДФС будучи службовою особою Сумської митниці, здійснила виконання митного оформлення товарів ТОВ «Аскін», які насправді не надходили до митного посту, шляхом умисного використання влади і службового становища всупереч інтересам служби з метою одержання ТОВ «Аскін» неправомірної вигоди, що спричинило ненадходження до державного бюджету митних платежів у розмірі 1,9 млн грн.
Прокуратурою Кіровоградської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням учасників організованого злочинного угруповання, до складу якого входило 4 правоохоронці на чолі з начальником карного розшуку міськвідділу поліції обласного центру.
Зазначені особи вчинили низку тяжких злочинів, у тому числі вимагання неправомірної вигоди у розмірі понад 200 тис грн за не притягнення особи до кримінальної відповідальності, попередньо отримавши шляхом катування від неї відповідне зізнання у нібито вчинені злочину, передбаченого ст. 156 КК України. Обвинувальний акт за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 162, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 365 КК України направлено до суду.
Прокуратурою Черкаської області 31.01.2017 до суду направлено обвинувальний акт стосовно державних інспекторів відділу оперативної роботи Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області (Черкасирибоохорони) за ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України, та комерційного директора ТОВ «КМІ» за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України. Вказані особи вимагали та отримали неправомірну вигоду у розмірі 5 тис доларів США від осіб, які займались незаконним виловом риби за не притягнення останніх до адміністративної відповідальності та повернення знарядь промислу.
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та слідчими підрозділами регіональних прокуратур вживаються вичерпні заходи для забезпечення ефективного та об’єктивного розслідування злочинів в розумні строки.
Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України