Уряд Канади профінансує стажування для 35 студентів з України
Днями в Університеті Торонто Шевченківська фундація («Shevchenko Foundation») та канадська неприбуткова дослідницька та освітня організація «Mitacs» підписали новий договір щодо посилення українсько-канадських науково-дослідницьких зв’язків.
Таке партнерство вперше дасть можливість українським студентам у рамках Mitacs Globalink Research Internships приходити наукове стажування в університетах Канади, повідомляє VIDIA із посиланням журнал «Разом».
35 кращих українських студентів 3-го курсу зможуть 12 тижнів (червень-вересень) стажуватися у дослідницькій діяльності в канадських університетах. Наразі йдеться про 60 вищих навчальних закладах по Канаді.
Також студенти отримають практичні знання про канадську промисловість та інновації. Інтерни, зацікавлені в поверненні до Канади для навчання в аспірантурі, претендуватимуть на стипендію Mitacs Глобалінк Graduate Fellowship.
Ініціатор включенням України в програму Mitacs Globalink Research Internships, яка вже діє 17 років, Олександр Романко – громадський діяч та волонтер, професор Торонтського університету, старший аналітик компанії IBM у Торонто. Він три роки працював над реалізацією цієї ідеї, вів перемовини з міністрами канадського уряду, депутатами Парламенту, Шевченківською фундацією. До речі, Україна стала 10-ою країною, включеною в Mitacs Globalink Research Internships.
«Серед проектів, над якими працюватимуть студенти, є серйозні практичні проекти, що принесуть мільйони доларів прибутку через прикладні дослідження, розробки, експертизу, інновації і Канаді, і країні, яка направила студента на стажування (в нашому випадку Україні). Протягом 3-х років у рамках проекту Mitacs Globalink Research Internships інвестиція Канади в Україну становитиме $1,5 млн. Тож потрібно максимально використати таку можливість», — розповів Олександр Романко.
За його словами, вартість стажування одного студента – $15 тис. «Канадський уряд готовий профінансувати 60% вартості стажування ($9 тис.) кожного з 35 студентів, а 40% залишається за українською стороною. Хоча український уряд, на жаль, не зацікавився проектом, через Шевченківську фундацію вже маємо кошти на приїзд 20 студентів», — зазначив Олександр Романко.
Він додав, що потрібно знайти кошти ще для 15 студентів ($6 тис. на кожного).
«Тому дуже сподіваємося на підтримку меценатів. Зрозуміло, пізніше потрібно буде моніторити бізнес-вартість проектів, над якими працювали студенти, та обов’язково повинна бути підтримка щодо комерціалізації цих проектів у Канаді, а потім і в Україні», – пояснює ініціатор проекту.
Партнерство з Mitacs – один із компонентів новоствореного Шевченківською фундацією Фонду майбутніх лідерів (Shevchenko Foundation Future Leaders Fund), ініціативи щодо виявлення та заохочення талановитих перспективних молодих людей – завтрашніх лідерів.
Андрій Гладишевський, голова Шевченківської фундації, говорить: «Ми раді підписанню угоди з Mitacs, оскільки це дозволить студентам українських університетів брати участь у престижних дослідницьких проектах у Канаді. Нова програма є відгалуженням нашої нової ініціативи для молоді (Shevchenko Foundation Youth Initiative), мета якої – подальше зміцнення нашого досвіду щодо надання стипендій студентам українсько-канадського походження для відвідування ними вищих навчальних закладів у Канаді. Ми також збільшили фінансування для канадців, які навчаються в Україні, шляхом надання їм субсидії для зарахування у вищі навчальні заклади. Це дасть можливість поглибити їхні мовні, історичні та культурні знання, якими вони по поверненні додому збагатять Канаду».
Нагадаємо, Стенфордський університет започатковує Українську стипендійну програму.