Глава УГКЦ в Чикаго: «Я вірю, що Чиказька єпархія стане однією із найбільш динамічних з усіх наших єпархій у світі»

Ми прагнули, аби всі вірні, священики, монахи Чиказької єпархії УГКЦ відчули, що ваша Церква вас любить і про вас дбає. Ми хотіли знайти для вас найкращого єпископа, якого маємо. Гадаю, уся Церква, зокрема Чиказька єпархія, була приємно вражена тим благословенним вибором, який здійснив Дух Святий, призначивши вам Правлячим архиєреєм владику Венедикта. Ми, коли застановлялися над кандидатом для єпископського служіння тут, розуміли великі потреби і виклики, що існують в єпархії.
Промовив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 28 червня до вірних та духовенства Чиказької єпархії Святого Миколая УГКЦ в культурному осередку, що діє при парафії Святих Володимира і Ольги в Чикаго (відеотрансляція у Фейсбуку: https://www.facebook.com/StsVO/videos/10155459410460970/). У зустрічі також взяли участь Архиєпископ Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, владика Борис (Ґудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, а також владика Венедикт.
Серед викликів, які існують на території єпархії, як зазначив Глава Церкви, насамперед є те, що це найбільша за територією українська католицька єпархія в США, яка обіймає територію від Чикаго до Гавайїв. І ця єпархія має багато різних вірних, які мають різні потреби.
«Очевидно тут, в Чикаго, ми маємо сильний український культурний національний осередок. Тож потрібно, аби владика добре володів українською. Однак велика частина є таких, які не володіють українською, тому потрібно аби єпископ знав й англійську», − зауважив Блаженніший Святослав.
Крім цього, єпархія має надзвичайно великі місійні виклики, адже до США приїздить велика кількість мігрантів, в тому числі з України. Існує й внутрішня міграція США: люди рухаються з одного штату до іншого, з одного міста до іншого. «Ми знаємо, якого культурного, економічного і церковного значення має західне узбережжя Канади. У цих штатах формується американська культура, яка не є надто християнською. Часто цінності, які там формуються, не є толерантними та відкритими до того, що проповідує Христове Євангеліє. Тому виклики і потреби є надзвичайно великі», − зауважив Предстоятель Церкви.
За словами промовця, владики Синоду усвідомлювали, що до такої єпархії потрібно призначити особу, яка є єпископом не один рік і вже показала себе добрим адміністратором. «Ми зрозуміли, що владика Венедикт є тою особою, яку Бог дарував нашій Церкві в даний час. На Синоді ми усвідомили, що він є ваш», − додав він.
Тут Першоієрарх УГКЦ поділився своїми спогадами про владику Венедикта: «Напевно, багато із вас пам’ятають ігумена Венедикта з Святоуспенської Унівської лаври. Він був наймолодшим ігуменом в історії лаври і зміг не тільки відновити, відбудувати її, але й згуртувати спільноту, згуртувати душі тих богопосвячених людей, яких Господь доручив його опіці. Владика сім років був Єпископом-помічником в одній із найбільших архиєпархій в Україні − Львівській. Він показав себе також добрим адміністратором, який зумів зібрати біля себе команду людей, які взяли на себе обов’язки і рівномірно їх розподілили. Він добре знає, що означає організувати адміністративно великий єпископський духовний церковний осередок. Він знає добре англійську мову, а будучи єпископом, мав покору стати студентом і він завершив навчання в Бізнес-школі в УКУ у Львові».
Як підкреслив Блаженніший Святослав, Чиказька єпархія потребує сьогодні рестарту й перезапуску. Вона має все: гори, океани, пустелі, обдарованих людей, чудове духовенство. «Тому, гадаю, Чиказька єпархія − в добрих руках. Я хочу поставити перед всіма завдання. Період спочинку завершився і розпочався час, аби закотити рукави і взятися до великої серйозної праці. Я вірю, що ця єпархія стане однією із найбільш динамічних з усіх наших єпархії в світі. І вона тут на заході Америки зможе розтопити серця навіть тих, які, можливо, втратили зв'язок із своєю Церквою, і зможе допомогти багатьом людям різних національностей відкрити для себе присутність Бога між нами. Ми так багато маємо сказати що світові», − закликав промовець.
А далі він звернувся до владики Венедикта: «Владико Венедикте, ми вам повіряємо душі тих людей. Любіть їх, збирайте їх довкола себе, слухайте їх, гоїть рани, які ця спільнота має із свого минулого і не допускайте нових, шукайте заблудших, будьте учителем молоді, надихайте усіх своїм прикладом віри в Бога. Я переконаний, що Святий Миколай, під покровом якого живе ця єпархія, справді буде вашим небесним заступником і покровителем».
Департамент інформації УГКЦ