Результати роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області за І півріччя 2017 року

Динаміка виробничих показників підприємств області напряму впливає на показники соціальних стандартів, у бік їх покращення чи навпаки, в том числі на рівень оплати праці та стан виплати поточної заробітної плати.

Складний фінансовий стан підприємств, установ та організацій призводить до порушення строків виплати заробітної плати і, як наслідок, виникнення та зростання заборгованості із заробітної плати. Це стає головним чинником загострення соціального клімату у трудових колективах, призводить до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та зростання протестної активності найманих працівників.

Протягом січня-червня 2017 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 23 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, по яких було взято на облік 32 чинника дестабілізації, з яких щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї було взято на облік 23 чинника (71,9% від загальної кількості). Причиною виникнення випадків дестабілізації у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 287 032,5 тис. грн.

          З початку  2017 року було взято на облік 16 випадків дестабілізації стану СТВ.

 У звітному періоді, з метою врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, фахівцями Відділення по кожному підприємству було складено план заходів по врегулюванню чинників дестабілізації, здійснено виїзди на підприємства та проведено 69 узгоджувальних зустрічей зі сторонами конфліктів.

В результаті постійної взаємодії зі сторонами конфліктів та органами місцевого самоврядування, протягом січня-червня 2017 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником дестабілізації, в сумі 97 542,9 тис.грн.

Станом на 01.07.2017 року на обліку Відділення знаходиться 13 випадків дестабілізації стану СТВ з 16 чинниками, по яким в стадії вирішення залишається сума заборгованості із виплати заробітної плати 98 862,5 тис. грн.

Протягом січня-червня 2017 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів), з яких по 3 колективним трудовим спорам (конфліктам) дію розпорядження про реєстрацію КТС(К) призупинено на період проведення АТО.

У 7 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 35 вимог, в тому числі щодо невиконання вимог законодавства про працю – 12 вимог (34,3% від загальної кількості). Сума заборгованості із виплати заробітної плати, що стала причиною виникнення КТС(К) становила 350,0 тис. грн. і припадала на 1 підприємство – дільниця № 3 структурного підрозділу Шахтарське шахто-будівельне управління ПАТ «Донбасшахтобуд», м. Шахтарськ, дія розпорядження про реєстрацію на якому призупинена на період проведення АТО.

Розпорядженням НСПП від 20.03.17 №058-р знято з реєстрації колективний трудовий спір  між найманими працівниками КЗК «Донецький обласний художній музей» та адміністрацією КЗК «Донецький обласний художній музей» м.Донецька у зв’язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників, які висували вимоги.

          Розпорядженням НСПП від 14.04.2017 р. №100-р знято з реєстрації 2 вимоги у колективному трудовому спорі між найманими працівниками підрозділів ДП «Селидіввугілля» та адміністрацією ДП «Селидіввугілля».

У звітному періоді колективні трудові спори (конфлікти) на підприємствах Донецької обласні не реєструвались.

Таким чином, станом на 01.07.2017 року на реєстрації Відділення залишилось 6 КТС(К), в яких в стадії вирішення залишилися 26 вимог, висунуті найманими працівниками.

У квітні 2017 року Відділенням було зафіксовано проведення 1 акції соціального протесту. Так, члени первинної профспілкової організації ДП «Маріупольський морський торговельний порт» профспілки робітників вугільної промисловості України та первинної профспілкової організації «Народна Солідарність» 141-3 у кількості 40 осіб провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля адміністративного будинку підприємства. Мета проведення акції протесту – привернути увагу Міністерства інфраструктури України, ЗМІ, представників органів виконавчої влади всіх рівнів щодо порушень прав і гарантій діяльності профспілок та трудового законодавства адміністрацією порту.

У звітному періоді проводилася робота з підтвердження репрезентативності професійних спілок, у яких сплинув п’ятирічний термін визначений Законом. За січень-червень 2017 року підтверджено репрезентативність Донецької обласної Ради професійних спілок та Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Національна служба посередництва і примирення  в Донецькій області

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *