Небезпечна спека: як кримчанам врятуватися від погодних аномалій
У Криму очікується аномально спекотна погода ‒ середньодобова температура повітря перевищить кліматичну норму на сім градусів. Крим.Реалії розповідають, чим півострову загрожує таке потепління і як можна захиститися від погодних аномалій.
Кримський гідрометцентр випустив штормове попередження 3 серпня. За прогнозами метеорологів, аномально спекотна погода протримається на півострові 5 днів. У цей період середньодобова температура повітря може перевищувати кліматичну норму на 7 градусів.
«Очікується, що перша декада серпня в Криму буде дуже спекотною (максимальні температури вдень +37 … +39°, мінімальні вночі +28 … +30°), що характерно для цього місяця», ‒ повідомляють синоптики.
За інформацією гідрометцентру, в останній раз такий спекотний серпень на півострові був у 2010 році ‒ тоді максимальна температура повітря 8 серпня склала +39,5°. Але є і хороша новина. За інформацією синоптиків, відчуття спеки трохи згладить посилюваний з часом північно-східний вітер до 17-20 м/с, що також характерно для кримського серпня.
Пожежі, отруєння, погіршення здоров’я
Кримське управління МНС Росії повідомляє, що пожежні бригади знаходяться в стані готовності. Ще до настання пікових температур на півострові зафіксували рекордну кількість займань. 2 серпня пожежники 79 разів виїжджали для ліквідації пожеж на відкритій місцевості, повідомляє прес-служба відомства. Основна причина займань ‒ необережне поводження з вогнем та недбале ставлення до пожежної безпеки.
«Найбільш уразливими для займань як і раніше залишаються густозаселені території та муніципальні утворення півострова, а саме Сімферопольський район і міста Сімферополь та Керч», ‒ йдеться в повідомленні МНС.
Embed code
Copy and paste the embed code below. The code changes based on your selection.
The code has been copied to your clipboard.
Video size
width
x
height
pixels
Південно-східний Крим у диму: знову горить очерет під Феодосією
Share this video
0:00:43
▶
0:00:00
/0:00:43
▶
▶
Завантажити на комп'ютер
Ще один наслідок спеки і посухи ‒ обміління Тайганського водосховища. Воду з нього, наприклад, брав сафарі-парк «Тайган», однак, як повідомив його власник Олег Зубков, в таких погодних умовах це стало неможливим.
Аномальна спека позначається й на стані здоров’я кримчан. Медики повідомляють, що найгірше таку погоду переносять люди з серцево-судинними захворюваннями. Важко доводиться й хворим на діабет, а також людям, які виснажені через стреси та важку фізичну роботу.
«Ті, хто працює на відкритому сонці, на повітрі, ‒ їм теж важко. Ще вразлива група ‒ діти грудного віку. Тому що у них ще теплообмін не так налагоджений, тому їм важко адаптуватися. І ще важко людям, у яких є порушення режиму дня, ті, хто не висипається», ‒ розповів у коментарі для Крим.Реалії головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.
Водночас на зростання отруєнь та інших кишкових захворювань посилення спеки ніяк не вплинуло. За інформацією кримського лікаря-інфекціоніста Наталії Римаренко, влітку на півострові завжди активно поширюються кишкові захворювання, незалежно від того, наскільки спекотною є погода.
«Будь-який літній період ‒ це спалах гострих кишкових інфекцій. Інша справа, серцево-судинні ‒ це так, тут не йдеться. А інфекційні ‒ це класика для літа, плюс сім градусів тут особливої ролі не відіграють», ‒ розповіла лікар.
Запобіжні заходи
Щоб уникнути наслідків спеки, медики радять кримчанам дотримуватися комплексу запобіжних заходів. По-перше, не виходити на вулицю без головного убору. В ідеалі це має бути панама чи капелюх з крисами, які закривають обличчя і вуха
«Необхідно мати з собою питну воду з запасом для обтирання, щоб за допомогою неї хусткою або іншою ганчірочкою обтертися. Особливо шию, ліктьові згини, місця під колінами. Там кровотік найближчий до поверхні», ‒ радить лікар Отто Стойка.
Він звертає увагу на те, що в таку погоду необхідно обмежити активність: не бігати, розмірено пересуватися вулицею і, якщо є можливість, не займатися фізичною працею на відкритому сонці.
«Бажано уникати задушливих приміщень, транспорту в годину пік, відкритих місць, де багато сонця, і немає рослинності та води», ‒ зазначив медик.
У місцях відпочинку на морі Стойка радить пересунути відвідування пляжу на ранкові та вечірні години. Вдень лікар радить перебувати в тіні або в прохолодних приміщеннях.
Отто Стойка
«На морі свій мікроклімат. Там може не відчуватися не тільки спека, скільки сонячні промені. Можна отримати опіки. Тому потрібно бути уважними, використовувати сонцезахисний крем, тенти й тінь», ‒ зазначив Отто Стойка.
За порадою інфекціоніста Наталі Римаренко, щоб не підхопити кишкову інфекцію, необхідно дотримуватися загальних правил гігієни.
«Ні в якому разі не можна купувати їжу на стихійних ринках. Купувати все в місцях, які для цього призначені. І друге ‒ мити овочі, мити фрукти, мити руки. І все. Якщо дотримуватися цих норм, нічого не трапиться», ‒ сказала вона в коментарі для Крим.Реалії.
Крим, Рибаче, пляж, липень 2017 року
Кримське управління МНС випустило звернення, в якому описало, що необхідно робити при сонячному ударі. Згідно з рекомендаціями рятувальників, в першу чергу необхідно перенести потерпілого в тінь або покласти в ліжко, дати багато пити, щоб збільшити тепловіддачу, прикласти холодний компрес до голови.
«При підвищенні температури необхідно дати жарознижувальні препарати. Обов’язкові спокій і свіже повітря в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні. У важких випадках застосовують обгортання вологим простирадлом. У разі падіння серцевої діяльності застосовують серцеві засоби. До прибуття лікаря необхідно продовжувати робити охолоджувальні процедури або самим госпіталізувати постраждалого до лікарні», ‒ йдеться в повідомленні МНС.
За інформацією синоптиків, спека в Криму спаде приблизно 9 серпня.