Сила соцмереж: Мер Сіетла заявив, що пам’ятник Леніну має бути демонтований

Міський голова американського міста Сіетл Ед Мюррей заявив, що приватний пам’ятник Леніну, що стоїть на одній з вулиць району Фремонт, має бути демонтований як символ «ненависті, расизму та насильства». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на місцеве видання Q13 News.

Як відомо, днями після одного з дописів десятки тисяч користувачів у мережі — в тому числі велика кількість представників української діаспори — обурились фактом існування на околиці міста Сіетл (штат Вашингтон) пам’ятника Володимиру Леніну.

Під самим монументом навіть влаштували пікет, з вимогою забрати пам’ятник убивці з вулиць американського міста.

«Останніми днями мешканці Сілетлу висловили стурбованість і розчарування існуванням у нашому місті символів ненависті, расизму та насильства. Вони не тільки позначають історичну несправедливість, їхнє існування викликає біль серед тих, хто сам або члени їхніх сім’ї зазнали впливу цих звірств. Ми повинні зняти всі ці символи», — сказав Ед Мюррей.

Він додав, що йдеться також про gриватний меморіал для солдатів-конфедератів на кладовищі в Сіетлі, який був присвячений в 1926 році.

«Обидва ці монументи знаходяться на приватній власності, але я вважаю, що Confederate memorials та пам’ятник Леніну у Фремоні повинні бути зняті, — заявив мер. — Ми ніколи не повинні забувати нашу історію, але ми також не повинні поклонятися тим фігурам, які чинили жорстокі злочини, прагнучи розділити».

WATCH: “We need to make a statement”: #Seattle mayor calls for removal of private #Confederate monument and Vladimir #Lenin statue. #Q13FOX pic.twitter.com/aHdY3cj3tg

— Brandi Kruse (@BrandiKruse) 17 серпня 2017 р.

«Ми не можемо говорити власнику приватної власності, що робити, —  додав він. — Але ми можемо сказати, що на нашу думку, це не є хорошим посланням для міста».

Нагадаємо, статуя Леніна належить сім’ї вчителя, який привіз її до США зі Словаччини. Наразі її продають за $ 250,000.

Місцеві мешканці часто обливають пам’ятник червоною фарбою, щоб  аби нагадати про  політику «червоного терору» у СССР.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *