Юрій Клименко розповів про підсумки візиту української делегації до …
Юрій Клименко розповів про підсумки візиту української делегації до Сінгапуру
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко в листопаді перебував у складі української делегації в Республіці Сінгапур.
Там проходив тижневий курс навчання у сфері ефективного врядування. Протягом цих днів посадовці з 23 областей України активно переймали досвід колег.
На апаратній нараді він розповів про структуру державної влади Сінгапуру, ефективну систему залучення іноземних інвестицій, контроль над корупцією, впровадження державної політики при реформуванні стандартів держслужби, переваги довгострокового концептуального планування тощо.
Однопалатний Парламент Сінгапуру складається з 89 обраних депутатів шляхом голосування за мажоритарним принципом. Максимальний термін, на який обирається склад одного парламенту, становить п’ять років. Парламент приймає мало законів, і це збільшує повноваження Уряду. Партія, яка перемогла на виборах, формує Уряд із числа депутатів Парламенту на чолі з Прем’єр-міністром.
У Сінгапурі кожен парламентар керує громадською радою свого округу. А її членів призначає з числа місцевих жителів. Відтак, вони спільно керують, наприклад, комунальним господарством, контролюючи якість надання послуг землякам.
Незалежною гілкою є Бюро з розслідування корупційних практик. Воно звітує лише Прем’єр-міністру. Абсолютна більшість його справ стосується приватного сектору. Тобто рівень корупції на державному рівні є дуже низьким, що пов’язано із системою суворих покарань для корупціонерів.
Основними пріоритетами влади Сінгапуру є орієнтованість на громадян, високий ступінь довіри та єдина державна служба, що працює як одна команда для формулювання рішень.
Юрій Клименко підкреслив, що Республіка Сінгапур є одним із найбільших фінансових центрів у світі, другим найбільшим у світі ринком азартних ігор, в країні також третій за більшістю нафтопереробний завод та найкомфортніший аеропорт. Порт Сінгапуру входить до п’ятірки найнавантаженіших портів світу. В країні добре розвинена медична галузь та інформаційні технології.
Лише за винаходи у медичній сфері щороку до бюджету Сінгапуру надходить $ 30 млрд. Ще один прибутковий напрямок – морські перевезення.
Ознайомилася делегація і з житловою політикою. Крім того, керівництвом Наньянського національного університету з Послом України в Сінгапурі за участі делегації було підписано меморандум про співпрацю, чим розпочато діалог у сфері державного управління між державами.