У Будапешті говорили про подружні стосунки

25 листопада для українських подружніх пар в Будапешті відбувся сімейний тренінг на тему «Як вирішувати конфлікти в подружжі?»

Зустріч розпочала п. Оксана Габорій, голова парафіяльного центру підтримки сім’ї, яка підкреслила важливість таких зустрічей. А відтак пані Мар’яна Бісик, експерт зі сімейних справ, у ході зустрічі підкреслила, що щаслива сім'я дає добрий приклад християнського життя.

"Люди, які одружуються, хочуть бути щасливими в подружжі і думають, що їх любов триватиме все життя. Тому цю любов потрібно правильно будувати – як будували єгиптяни піраміду. В основі піраміди, тобто стосунків, має бути повага і пожертва одне до одного", – зазначила психолог.

Фахівець відзначила, що на другому місці – дружба, тобто чоловік і жінка обов'язково мають бути друзями. "Друзі – це, насамперед, люди з однаковими поглядами, цінностями і принципами", – додала вона.

І на вершині піраміди, зазначила Мар'яна Бісик, – фізична любов, симпатія, уся емоційна сфера. "Багато людей перевертають піраміду і хочуть від почуттів дійти до фундаменту, але це дуже важко", – зауважила психолог.

Вона також розповіла про психологічну різницю між статями.  Жінка: усе сприймає в естетичному форматі, світом жінки є справи її серця, робить щось лише для когось, у стосунках віддає. Чоловік: усе сприймає у філософському форматі, серцем чоловіка є справи світу, робота як мета сама по собі, у стосунках бере.

Як наслідок, жінка має: навчитися брати у стосунках, бути другом, часом робити лише щось для себе; чоловік має: закохувати жінку в себе, виявляти емоції, підтримувати.  Також психолог розповіла про особливості вирішення конфліктів у подружжі.

"Конфлікти точно будуть. Варто готувати подружжя, вчити вирішувати конфлікти. Але конфлікти – це добре, адже в результаті ми маємо знайти спільне бачення, стати ближчими одне до одного і вийти з того задоволені. Тоді конфлікт вирішений", – наголосила Мар'яна Бісик.

Вона також назвала стилі вирішування конфлікту з точки зору психології: відступ, перемога, поступки, компроміс, розв'язування. І додала, що маленькі конфлікти запобігають утворенням серйозних і великих.

На завершення зустрічі, отець Дам’ян Габорій, священик для української громади в Будапешті, подякував доповідачу та зробив підсумки тренінгу. Цього ж дня українські подружжя мали можливість скористати з приватних консультацій сімейного психолога. Наступний сімейний тренінг відбудеться в лютому.

Тренінг проводили в приміщенні Столичного самоврядування. Організатором зустрічі була спільнота «Назаретські родини» при парафії Покрови Богородиці в Будапешті. Захід відбувся за підтримки Державного та Столичного самоврядування українців в Угорщині.

Прес-служба УГКЦ в Угорщині

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *