Економіка Донеччини: розвиток та інвестиції
2017 рік приніс реальні зміни в економіку Донеччини. Область повертається та українського простору, і разом з тим розвивається і стає інвестиційно привабливою. Про це сьогодні розповів голова облдержадміністрації Павло Жебрівський під час свого публічного звіту про роботу у 2017 році.
За його словами, область досягла кращих показників за багатьма напрямками – надходження до місцевих бюджетів зросли на 2,7 млрд грн.
Донеччиною реалізовано промислової продукції на 258,7 млрд грн, що дозволило зайняти 2 місце по Україні за цим показником.
За цей рік експорт товарів до ЄС зріс на 30%, взагалі експортовано товарів на 4 млрд доларів США. Збір податків та обов’язкових платежів збільшився на 2,9 млрд гривень. Також обласною владою було ініційовано зміни до законодавства України, які дозволили збільшити фінансовий ресурс місцевих бюджетів на 1,1 млрд грн.
«Не один регіон не може розвиватись без міжнародних інвестицій. Не дивлячись на те, що на території області тривають військові дії – Донеччина готова до змін, до реалізації проектів. І якби не старався ворог за ці три роки зроблено дуже багато, саме завдяки підтримці наших міжнародних партнерів», – наголосив очільник області.
Він зазначив, що створення інвестиційної привабливості є одним з пріоритетів Донеччини. З цією метою у 2017 році було проведено Міжнародний економічний форум «Схід-Експо» – 2017», а також «Discover.dn.ua». Завдяки плідній роботі Донецької ОДА залучено міжнародної технічної допомоги на 615,7 млн гривень.
«У 2017 році було запроваджено обласну програму підтримки малого та середнього бізнесу «Український донецький куркуль». Сьогодні при реалізації одного проекту створюється в середньому 4 робочих місця. Всього реалізовано – 107 проектів, проведено 5 конкурсів, на які було подано 304 проекти. 25% проектів реалізується учасниками АТО та переселенцями. Дехто каже, що наша програма – це повернення до чогось старого. Насправді ми бачимо, що це принципово новий філософський підхід, нове бачення життя. Наші підприємці виробляють принципово модерну продукцію, і я сподіваюсь, що цього року ми створимо ще більше підприємств, ще більше робочих місць», – підкреслив Павло Жебрівський.
Програма «Український донецький куркуль» дала розвиток бізнесу навіть на лінії розмежування – 8 проектів вже реалізовано у Авдіївці, Очеретиному, Верхньокам’янському, Світлодарську та Чермалику.
Розповів очільник області і про те, що було зроблено з метою скоротити чисельність безробітних на Донеччині.
«Я завжди кажу, що держава має працювати на людей, а не навпаки. Саме тому, для нас важливо зменшити кількість безробітних, дати людям можливість отримувати нормальну заробітну плату та гідні умови праці. Тому обласна служба зайнятості постійно працює над вирішенням цього питання. Цього року Донеччина посіла перше місце по Україні за кількістю наданих консультацій (65,8 тис. осіб) та залученню до громадських робіт (23,4 тис. осіб). У 2017 році легалізовано 12,3 тисяч робочих місць, працевлаштовано 30 тисяч осіб», – каже Павло Жебрівський.
Також у 2017 розпочато міжнародні study-tours з навчання та обміну досвідом. Вже понад 100 осіб успішно пройшли стажування у країнах ЄС.
«Звісно, найкращий стимул для кожного – це гідні умови праці та нормальна заробітна плата. У 2017 році Донеччина стала лідером серед інших областей України за розміром середньомісячної заробітної плати – 7764 грн. Лише 5% населення отримує заробітну плату менше ніж 3 200 грн», – підкреслив Павло Жебрівський.
Очільник області зазначив, що велике значення для економіки Донеччини має використання системи публічних закупівель «PROZORRO». Протягом 2017 року державними підприємствами було завершено закупівель на 19,3 млрд гривень, при цьому економія склала понад 700 млн гривень. За словами Павла Жебрівського, Донеччина займає перше місце за сумарною оголошеною вартістю конкурентних допорогових закупівель та друге місце за кількістю оголошених та завершених процедур закупівель.
Також Павло Жебрівський підкреслив, що на Донеччині перше в Україні створено мобільні додатки «Онлайн центр розвитку підприємництва» та «Центр профорієнтації», які надають можливість переглянути нормативно-законодавчу базу, пройти онлайн навчання, безкоштовно пройти тестування, визначитись з навчальним закладом, що значно спрощує взаємодію громадян з державними установами та навчальними закладами.
Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації