“Революція Гідності, спричинена рішенням тодішньої влади призупинити …
“Революція Гідності, спричинена рішенням тодішньої влади призупинити підписання Угоди про асоціацію з ЄС, відобразила поширене невдоволення глибоко укоріненою корупцією. Україна боролася з корупцією і захопленням держави понад двадцять років, з часу незалежності. Адже олігархи домінують у великих секторах економіки країни, отримуючи ренту і впливаючи на державу через представництво в парламенті. Це дозволило олігархам підключитися до багатьох джерел корупції, серед іншого, в таких галузях, як енергетика, державні закупівлі, приватизація державних активів та податкове адміністрування. Ці недоліки у сфері управління створили економіку, яка значною мірою побудована навколо перерозподілу ренти. Модель економічного управління, в умовах якої на прийняття політичних рішень значний вплив справляє невелика група компаній, називається “кумівським капіталізмом”
Сату Кахконен, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України
Вважаємо, що бізнес інтересам не місце в політиці. Контроль над політичними силами купкою олігархів призводить до того що народні депутати шукають можливості як догодити своєму “господарю” і абсолютно не зважають на потреби населення та держави.
Рух “Визволення” виступає за відділення бізнес-інтересів від політики. Ми переконані, що кандидати в народні депутати, президенти та на будь-які інші керівні посади, після обрання повинні продати увесь бізнес та цінні папери, які зареєстровані на них та членів їхніх сімей. А виручені від продажу кошти вони повинні тримати на рахунках державних банків у національній валюті