До cобору Вишгородської Богородиці прибули паломники з усієї України
Сьогодні та вчора до cобору Вишгородської Богородиці чисельно прибувають паломники з усієї України, щоб тут просити потрібних ласк у Богородиці, яка прославлена у Вишгородській іконі.
Зображення 1 / 6
Назад
Вперед
Використовуйте клавіші ← → для перегляду
Зокрема паломники прибули із Києва, Тернополя, Одеси, Львова, Харкова, Івано-Франківська, Житомира, Черкас, Чернігова, Вінниці, Бердичева, Ужгорода та інших міст України. Вони прибули, щоб взяти участь у XII Всеукраїнському паломництві до Вишгородської Богородиці.
Розпочали прощу ранком біля Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Тут відбулася вступна молитва та благословення прочан на початок паломництва. Відтак колона пішої прощі вирушила у 30-ти кілометровий відрізок траси із столиці до Вишгорода.
Інший маршрут мали паломники велопрощі, які подолали відстань у 60 кілометрів. На відрізку цієї велопрощі була зупинка біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Ірпінь. Тут прочани приклонилися до ікони знаної як «Богородиця – надія молоді». Паломники просили її заступництва та дякували за усі Господні ласки. Після почастунку та відпочинку від пароха громади о. Мирослава Латинника вони отримали благословення на подальшу дорогу.
Тим часом у соборі Вишгородської Богородиці чекали паломників місцеві греко-католики та прочани, які прибули сюди з інших віддалених міст України. Використовуючи кожну хвилину прощі вони молилися, розважали над Святим Письмом та співали марійські пісні.
Окремим пунктом програми прощі відбулася лекція на тему «З Марією в любові служіть один одному», яка і стала головним мотто цьогорічного паломництва. В такий спосіб організатори намагалися показати важливість соціального виміру паломництва, життя Церкви та вірянина. Дану лекцію провів о. Андрій Боднарук. Лектор розповів присутнім про стратегію підвищення рівня соціального служіння на парафіях Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Представляючи богословський вимір цієї тематики священик наголосив: «За прикладом Пресвятої Богородиці кожен християнин покликаний у любові служити своєму ближньому. Маємо бути завжди рішучими, щоб без жодних вагань уміти говорити слово «так» на поклик голосу Господнього у нашому житті».
Згодом після лекції біля собору Вишгородської Богородиці відбулася урочиста зустріч усіх паломників. На подвір’ї собору усіх привітав парох парафії протоієрей Тарас Валах. У слові привітання душпастир заохотив усіх до моління перед іконою Вишгородської Богородиці. Відтак присутні священики та віряни молились Акафіст до ікони Вишгородської Богородиці, а опісля Божественну Літургію, яку очолив протоієрей Микола Слободян, Економ Одеського екзархату. У своєму слові священик наголосив на потребі звертання кожного дня до Богородиці: «Довіряйте Богородиці своє життя та просіть Її заступництва у щоденних турботах. У такий спосіб зможемо правильно будувати своє життя».
Після завершення молитви до усіх звернувся парох собору о. Тарас Валах. Він подякував усім паломникам за чисельну присутність та активність у приготуванні прощі: «Зокрема дякую усім священикам, які разом із своїми парафіянами прибули до Вишгородської Богородиці. Особливо дякую усім прочанам, які прибули із найдальших частин України — Одеси, Львова, Тернополя. Дякую усім вам і дозвольте з цього місця запросити вас до наступних марійських паломництв, особливо до Зарваниці», — наголосив о. Тарас.
Продовжили моління Вечірнею з Литією, яку очолив владика Михаїл (Бубній), Екзарх Одеський. Після молитви єпископ звернувся зі словом, у якому зауважив, що український народ мусить стояти на сторожі, бо ворог не спить. Тому, за Його словами ця молитва у стіп Пресвятої Богородиці є щитом духовним, який допомагає українським воїнам захищати свою землю: «Просімо отже Богородицю, щоб Вона разом з нами випросила у Господа Бога миру для України, якого кожне українське серце потребує, просить та очікує», — наголосив архиєрей.
Продовжили паломництво цілонічними чуваннями, які будуть увінчані ранковою Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф (Мілян) у співслужінні владики Василя (Тучапця), Екзарха Харківського, духовенства УГКЦ, та у присутності парафіян і паломників.