Справа “рюкзаків” закрита: чого тепер варто очікувати від САП Кримінальне …
Справа “рюкзаків” закрита: чого тепер варто очікувати від САП
Кримінальне провадження проти сина міністра внутрішніх справ Авакова, Чеботаря та Литвина про розкрадання державних коштів закрито. Щоправда, керівник прокуратури Назар Холодницький виправдовується, начебто дізнався про це вже після закриття справи.
Восени 2017 року НАБУ згідно з кримінальним провадженням про розтрату державних коштів провело ряд гучних обшуків та затримань. Основні фігуранти справи – Олександр Аваков, син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, та екс-заступник міністра Олександр Чеботар. НАБУ і САП підозрювали їх у незаконному привласненні державних коштів на суму 14,5 мільйонів гривень через відомі всім махінації із закупівлею МВД рюкзаків по умисно завищених цінах. Під час обшуків Нацгвардія, яка підпорядковується міністру Авакову, в повному озброєнні та екіпіруванні заважала детективам проводити обшуки у підозрюваного сина міністра, чим прямо тиснула на слідство. У квітні 2018 року розслідування було завершено. Однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура раптово закрила справу та не пояснила чому. Сторона захисту підозрюваних вважає, що відеодокази проти їх клієнтів сфальшовані, а в ході слідства не було знайдено істотних доказів провини. Сама ж Спеціалізована прокуратура відмінила брифінг для журналістів і не дала публічних пояснень щодо закриття гучної справи.
Зусиллями громадських рухів, чесних народних депутатів та незалежних експертів, які на ентузіазмі після перемоги Майдану працювали, не покладаючи рук, задля очищення України від корупції, все ж були створені антикорупційні органи. Чималий внесок зробив парламентський Комітет по запобіганню корупції під керівництвом Єгора Соболєва, народного депутата і лідера руху “Визволення”. В Україні запрацювали НАЗК, НАБУ, САП та вже скоро буде створений Антикорупційний суд. Аби добрі закони обертались добрими справами, нам потрібні чесні посадовці, які не боятимуться ані підкупу, ані тиску. Зупинятись на досягнтому не можна, бо тільки постійний контроль та організоване громадянське суспільство, зможе досягти поставленої мети – очистити владу від крадіїв та олігархів. І лише, коли корупціонери та нечесні політики понесуть реальну відповідальність у вигляді тюремних термінів із конфіскацією майна, ми зможемо унеможливити розкрадання держави їх послідовниками. Для цього нам потрібно об’єднуватись і не озираючись йти разом до своєї мети.