Державне бюро розслідувань і кадрова політика: хто став керівником …
Державне бюро розслідувань і кадрова політика: хто став керівником територіального управління ДБР у Миколаївській області
Підробив документи на чуже авто та скрив факт власності на квартиру, проходить по двом кримінальним справам. Думаєте, мова йде про звичайного шахрая, якого не може спіймати поліція? Аж ніяк. Це короткі відомості з життєпису нещодавно призначеного керівника Держбюро розслідувань Миколаєва Олега Денеги, який працював до нового призначення у ГПУ.
Рада громадського контролю мала перевірити прозорість у біографіях та деклараціях кандидатів на керівні посади. Хоча Рада все ж знайшла ряд проблем з деклараціями колишнього прокурора, які можуть бути пов’язані з порушенням антикорупційного законодавства, Олег Петрович успішно здав тест на знання законодавства і переміг у конкурсі на керівні посади у Державному бюро. Як з’ясувалось, Денега їздив на викраденому автомобілі по підробленій довіреності і три роки жив у квартирі, яку не вказав в декларації. Ці факти виявилися при вивченні ряду судових рішень. Так, наприклад, Криворізький суд розглядав кримінальну справу проти Денеги щодо викрадення автомобіля за статтею самоправство, що передбачає покарання штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців. Але суд визначив Денезі повернути автомобіль та лише сплатити судовий збір 1600 гривень, адже в жодному судовому рішенні чи ухвалі немає а ні слова про притягнення зловмисника до відповідальності. Також при вивченні декларації посадовця виявилося, що той не вказав, яким об’єктом нерухомого майна користувався для проживання в Києві протягом 2014-2017 років. Це було зроблено навмисно з метою приховати реальні витрати на оренду житла в Києві. Також Денега намагався оформити собі завищену пенсію, за що Пенсійний фонд подав позов до суду щодо протиправних дій посадовця та виграв його. Денега ж знову не поніс жодної відповідальності. В Законі України про запобігання корупції прописано: якщо встановлюється, що відомості кандидата про статки не відповідають вимогам, керівник відмовляє в призначенні на посаду. Проте прокурор Олег Денега все ж був призначений на керівну посаду ДБР.
Державне бюро розслідувань – нещодавно створений орган досудового розслідування, який має стати ще однією важливою складовою антикорупційної політики держави. У підслідність ДБР входять злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та найвищими посадовими особами. Кадрова політика новоствореного органу, який би мав стати черговим взірцем прозорості, чесності та авторитетності своїх посадовців, не просто дивує та розчаровує. Розслідування злочинів, скоєних посадовими особами – велика відповідальність. І ними мають займатись чесні та принципові слідчі, які не боятимуться підкупу та тиску. Ретельна система підбору посадових осіб та перевірки їх на доброчесність має бути в усіх органах влади. Цього можна досягнути лише очистивши верхівку влади від корупції та олігархічного на неї впливу. І тільки тоді органи державної влади почнуть працювати на користь людей і України.