Приватизація 600 об’єктів фонду державного майна: якою вона буде? Днями …

Приватизація 600 об’єктів фонду державного майна: якою вона буде?

Днями Кабмін затвердив порядок додаткових умов продажу державних підприємств. До переліку передачі інвесторам увійшло 600 об’єктів фонду держмайна. Старт продажу комунальних і державних підприємств вже ось-ось почнеться.

Новим документом, виданим Кабміном, затверджуються додаткові умови продажу. Якщо частка акцій підприємства для продажу коштує більше 50 мільйонів гривень, до інвестора можуть бути виставлені вимоги зберегти профіль діяльності підприємства, визначити інвестиції в будівництво або капітальний ремонт, погасити борги із зарплати, забезпечити гарантії співробітників, згідно з трудовим законодавством. Але такі умови не є обов’язковими. Якщо ціна підприємства нижче вказаної, перераховані вимоги інвестора взагалі обходять. Раніше ми вже публікували частковий перелік підприємств, а тепер не полінувались і зазирнули в офіційні документи на сайті фонду держмайна. Відтак, згідно переліку об’єктів груп В, Г, Е, які підлягають продажу в 2018 році № 1839 від 05.12.2017, ми знайшли цілих 19 об’єктів стратегічного для енергетичної незалежності України значення: обленерго, енергозберігаючі компанії, ТЕЦ, об’єкти атомної та вугільної промисловості. Серед виставлених на аукціон підприємства хімічної, гірничо-видобувної, машино-будівної, металообробної галузі та безліч інших. Для України це означає значну втрату впливу не лише на управління цими підприємствами, а й на ціноутворення послуг і товарів для населення. Варто згадати протести працівників Бурштинської ТЕЦ, яку свого часу передали інвестору Ахметову. Згідно інвестиційних зобов’язань він мав виконати такий самий перелік вимог, який Камбін пропонує виконувати майбутнім власникам ТЕЦ і обленерго, та не виконав, а судові тяжби ні до чого не призвели.

Якщо Україна втратить контроль над державними енергетичними компаніями, українці платитимуть ще більш космічні платіжки, а якість послуг не факт що покращиться. Замість того, аби навпаки повернути у державну власність всі енергетично важливі компанії, нинішня влада розпродає енергетичну незалежність України по шматках. Таким чином втрачається і наша національна безпека, яку так важливо не тільки зберегти, а й постійно підвищувати в умовах військової агресії. Цього можна досягнути лише очистивши українську владу від олігархічного впливу та корупціонерів. Рух «Визволення» взяв курс на боротьбу за очищення влади від крадіїв та олігархів і ми вже домоглись прийняття важливих для України законів, які допоможуть у цьому. Вставайте поруч з нами і зробимо Україну кращою разом!

http://www.spfu.gov.ua/ru/news/fond-derzhmajna-zatverdiv-pidpriemstva-yaki-pidlyagaut-prodazhu-v-2018-roci-3691.html

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *