Хабар від аграрія за надання землі: до 12 років тюрми за 33 тисячі доларів На …
Хабар від аграрія за надання землі: до 12 років тюрми за 33 тисячі доларів
На хабарі попався черговий «слуга народу». Голова районної адміністрації у Хмельницькій області вимагав 33 000 доларів від аграрного підприємця за «одобрямс» від адміністрації про виділення землі.
Голова Полонської районної державної адміністрації Віктор Солодкий попався під час отримання чергового траншу хабаря розміром у 15 700 доларів. Загалом Солодкий вимагав 32 900 доларів від фермерського господарства за «винесення розпорядження про затвердження технічної документації земельних ділянок загальною площею 94 га для ведення сільського господарства терміном на 10 років”, – пишуть у ЗМІ. Корупціонеру, згідно ч.4 ст.368 Кримінального Кодексу України, загрожує від 8 до 12 років ув’язнення із забороною обіймати посади на певний строк і конфіскацією майна. А кілька місяців тому було викрито цілу групу посадовців у Херсонські області, яка також вимагала хабар від фермерського господарства. Так, херсонські «слуги народу» вирішили збагатитися, вимагаючи від аграріїв кошти за поставку сільськогосподарської техніки на облік. Загалом, за останні роки керування країною Порошенком і Гройсманом, Україну постійно стрясають то рейдерські захоплення аграрних підприємств і фермерських господарств, то постійно спливають факти корупції і вимагання місцевими чиновниками, за якими, звісно, стоять більш значущі і впливовіші фігури. Однак, у напрямку боротьби із посяганням на чесний бізнес в аграрному секторі, є й успішні інциденти. Так, наприклад, увага суспільства, і не тільки в Україні, була прикута до інцидентів у Кіровоградській області, що мали місце влітку 2017 року. Місцева громада, разом із ветеранами Війни за Незалежність, відбивала атаки рейдерів у селі Бережинка та Добре. Також місцеві спілки фермерів Кіровоградщини утворили свою власну Самооборону та одночасно оформили дозволи на мисливські карабіни. «150 фермерів одночасно законно придбали 150 автоматів Калашникова. Жодного разу їх поки не застосували. Але тепер прокурор району – як шовковий, голова РДА, побачивши фермера, низько кланяється, голова райради почав бачити у фермерах шанованих людей», – розповідає один із учасників Самооборони.
Корупція в аграрній сфері – не просто «неприємності», «додаткові затрати» і «палки в колесах». Корупція викликає серйозну дисфункцію в організмі держави, яка негативно відображається на економічному і соціальному розвитку країни. Адже аграрний сектор для України є не менш важливим ніж металургійний, гірничо-видобувний, машинобудівний тощо для економіки держави. Аби зупинити корупцію, отримати вільні та ширші можливості для розвитку аграрного бізнесу, нам необхідне очищення влади. Від корупціонерів і їх покровителів олігархів. Адже тільки пройшовши шлях очищення всіх повністю інститутів влади від крадіїв та зрадників, ми зможемо побудувати нову Україну. Із вільним бізнесом і розвинутою економікою.