Перестрілка в Харкові: пістолет Макарова vs поліцейський бронежилет Цієї …
Перестрілка в Харкові: пістолет Макарова vs поліцейський бронежилет
Цієї ночі в Харківській міській раді відбулась перестрілка між охоронцями і поліцейськими з одного боку, та невідомою озброєною особою – з іншого. Виникає забагато питань, але найголовніше – чому поліцейські зазнали втрат?
Як відомо з відкритих джерел, невідома особа, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння підійшла до міської ради із двома пістолетами в руках. Чому охорона будівлі не відреагувала на випередження, якщо державні об’єкти обов’язково оснащенні камерами спостереження? Зловмисник відстрелив повну обойму пістолету по дверях будівлі та проник всередину. На виклик про стрільбу під’їхало два екіпажі патрульної поліції, які почали проводити «перемовини» зі стрільцем. Однак зловмисник відкрив вогонь з середини приміщення. Внаслідок стрілянини від двох куль загинув патрульний поліції та важко поранений охоронець міськради. На фотографіях, опублікованих у ЗМІ, видно, що поліцейський отримав дві кулі у бронежилет. Також на розміщених в мережі фотографіях видно, що зброєю зловмисника виявились пневматичний (газовий) пістолет «Байкал», перероблений на вогнепальний (прототип пістолета Макарова 9мм) та сигнальний пістолет, який також був перероблений для відстрілу вогнепальних патронів. На запитання журналістів Олег Бех, керівник ГУ НП Харківської області, сказав наступне: “Кулі потрапили у бік, у місце, де бронежилет скріплюється з двох сторін, тобто бронежилет був достатній, щоб захистити, однак кульові поранення були у таке місце”. А ось на офіційному сайті виробника-постачальника бронежилетів «Темп3000», про модель «Корсар», який використовувався загиблим поліцейським, пишуть, що бронежилет «має підвищений боковий захист». На даний час слідство розглядає декілька можливих мотивів стрільця.
Проте, як завжди ніким не підіймається питання «як цьому можна запобігти». Виявляється, в Україні не можуть себе захищеними почувати не тільки звичайні громадяни, а й навіть поліцейські, які не мають елементарно якісних бронежилетів. У Національну поліцію вкладається непомірна кількість грошей платників податків, натомість низький рівень професіоналізму та оснащення, на яке теж витрачаються мільйони, постійно призводять до загибелі як цивільних, так і самих поліцейських. Аби поліцейські були дійсно правоохоронцями, а Міністерство внутрішніх справ займалось справді захистом своїх громадян, Україна має позбутись корупції в усіх її проявах. Лише очистивши владу від крадіїв та корупціонерів, ми зможемо почуватись у своїй країні захищеними.