Рада Європи не позбавила Росію членства – Україна застерігає від пом’якшення санкцій

На зібранні понад 30 міністрів закордонних справ Ради Європи в Гельсінкі у п’ятницю схвалили рішення про збереження членства Росії, хоча після анексії Криму 2014 року Москва була позбавлена права голосу, а з 2017 року не платила членські внески.

Організація Рада Європи, яка була створена 70 років тому для захисту прав людини, демократії та верховенства закону на континенті, об’єднує 47 країн. Вона не пов’язана з Європейським Союзом.

Керівники організації, а також низка країн включно з Німеччиною та Францією напередодні виступили проти позбавлення Росії членства.

Представники України застерегли, що ухилення від належного покарання Росії в організації прокладає шлях до руйнування міжнародних санкцій, запроваджених у відповідь на російську агресію.

На знак протесту проти того, що у Києві називають кроком до можливого послаблення санкцій проти Росії, український міністр закордонних прав Павло Клімкін відрядив на зустріч у Фінляндії свого заступника.

Український міністр 13 травня заявив, що Київ не бачить сенсу у так званому Мінському мирному процесі у разі послаблення санкційного тиску на Росію .

Але генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Яґланд минулого місяця сказав, що виключення Росії створило б “нові лінії поділу Європи”.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, відбуваючи на зустріч у Гельсінкі 17 травня, дав зрозуміти, що у Берліні вважають за потрібне зберегти місце Росії в організації.

Французький президент Еммануель Макрон напередодні заявив про потребу “знайти рішення, яке дало б можливість Росії залишатися в Раді Європи з усіма відповідними правами та обов’язками".

Москва у четвер схвально відгукнулася про наміри європейських лідерів не йти на виключення Росії з організації.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, збираючись до Гельсінкі, сказав, що сподівається на “відновлення справедливості” і заявив, що “Росія зацікавлена у збереженні та зміцненні Ради Європи як найавторитетнішої і шанованої міжнародної організації на європейському континенті”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *