Працівники Патріаршої курії УГКЦ у Львові помолилися за дар життя владики Богдана (Дзюраха)

24 квітня працівники Патріаршої курії УГКЦ у Львові разом помолилися на Архиєрейській Божественній Літургії, аби в такий спосіб подякувати Богові за дар життя владики Богдана (Дзюраха), Адміністратора Патріаршої курії УГКЦ, з нагоди його 50-літнього ювілею. Літургію очолив владика Богдан у співслужінні із владикою Венедиктом, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії, та духовенством.

Пояснюючи євангельський уривок цього дня (Йо 2, 1-11), єпископ сказав, що Христос, який перебуває разом з апостолами і своєю Матір’ю в Кані Галилейській є образом Церкви, яка здійснює післанництво Отця Небесного, здійснює місію, яку Отець доручи своєму Синові, а через Нього всій Церкві. «І ми, Патріарша курія, певною мірою, представляємо Церкву, – вів далі проповідник. – У цьому взірцем для наслідування для нас є Пречиста Діва Марія – прообраз і досконалий взірець Церкви. І перше, що кидається в очі, у світлі нинішнього Євангелія, це те, що Марія ніколи не з’являється сама; всюди там, де є Пречиста Діва, обов’язково є і Її Син, наш Господь і Спаситель. Це зокрема, дуже гарно видно на наших східних іконах, де вона зображується майже завжди з Ісусом на руках». Церква, а в ній Патріярша курія і кожен її підрозділ, повинні в першу чергу бути свідомими цієї своєї місії: нести спрагненому спасіння світові Христа Спасителя.

Ісус розпочинає свій спасенний хід історією з Галилеї, з віддаленої від столиці місцевості, яку ще називали «поганською Галилеєю». І саме звідси Ісус прагне поширювати своє Царство у світі. Саме туди наказує Воскреслий повертатися своїм апостолам після свого Воскресіння. «Хоч осідок Глави нашої Церкви повернувся до столичного граду Києва, роль наших структур у Львові залишається надалі актуальною і надзвичайно важливою. Що більше, – можливо, саме звідси має знов і знов розпочинатися хід нашої Церкви на Схід України», – мовив проповідник. Адміністратор Патріаршої курії наголосив, що Церква очікує від куріяльних працівників «нового натхнення, нового імпульсу, нового подиху життя»: «На вас покладаємо великі сподівання у поширенні спасенної Благовісті на широких просторах нашої Батьківщини і далеко поза її межами. Та щоби це відбулося, ми повинні переживати всі ці події так, як учні з Пречистою Дівою Марією в Кані Галилейській: ми повинні завжди бути з Христом».

Далі проповідник підкреслив, що Церква має наслідувати Богородицю у Її уважності до потреб світу, а це на практиці означає бачити небезпеки і загрози, які оточують людину, до певної міри випереджувати їх, бути вразливими на тривоги і ризики, які можуть загрожувати нашому українському суспільству. Бо саме на цьому, за словами вл. Богдана, полягає пророча місія Церкви: вміти інтерпретувати історичні події у світлі Слова Божого, дивитися на світ Божим люблячим і турботливим поглядом і вказувати людям на глибший сенс всього, що відбувається з ними і навколо них.

На думку вл. Богдана, реакцією людей Церкви на тривоги і небезпеки, яким наповнений наш світ, не має бути крик розпачу, паніки чи страху, а наповнене довір’ям благання до Господа про порятунок та поміч. Саме так зробила Пречиста Діва в Кані Галилейській, коли зі смиренням і довірою представила Своєму Синові потребу молодого подружжя. Молитва – перше і найголовніше завдання кожного працівника Патріяршої курії, – наголосив Адміністратор. Він схвально відгукнувся про практику щоденної спільної молитви усіх працівників курії, зауваживши: «Участь в Літургії, яка щоденно служиться тут, в Патріяршому домі, не вважаю і не вважатиму втратою «робочого часу», а навпаки, – надаванням сенсу і запевненням плідності нашим заняттям і нашому служінню. Адже наш Господь сам попередив нас: «Без Мене нічого не можете робити»». «Без молитви вода в посудинах так і залишиться водою», – підсумував проповідник, ще раз згадавши євангельську події переміни води у вино в Кані Галилейській.

Насамкінець владика Богдан закликав усіх до ревної праці, згідно із наказом Богородиці: «Зробіть все, що Він вам скаже!». При цьому проповідник наголосив, що йдеться про здійснення саме того, що Він, Господь, нам скаже, а не про здійснення того, що ми самі собі заплануємо чи на що легше знайти фінансові ресурси. «Дивитися на світ очима Бога, бачити людську нужду і потребу сучасної людини і бажати відповісти на цю потребу у дусі Євангелія це – найперше завдання Церкви. А про все решта подбає Боже Провидіння», – запевнив Адміністратор Курії.

Після Літургії владика Богдан, відповідаючи на привітання, які висловив владика Венедикт, подякував в імені працівників Патріяршої курії владиці Венедиктові, нещодавно іменованому правлячому єпископові Чиказької єпархії, за його ревну дотеперішню працю в Патріяршій літургійній комісії та побажав йому сили і світла Святого Духа у виконанні нового і важливого завдання, яке доручає йому наша Церква.

Після Богослужіння усі присутні розділили разом святкову трапезу.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *