Протягом року сигналом українського телебачення і радіо будуть охоплені всі «білі плями» на «лінії розмежування» та окупований Донецьк

3 червня в Краматорську під час робочої наради Донецька обласна державна адміністрація погодила план розвитку телекомунікаційної інфраструктури і цифрового телебачення в регіоні, що був розроблений Комісією з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при МІП.

За словами Голови Донецької ОДА Павла Жебрівського, під час робочої наради було погоджено будівництво нової щогли в Покровську висотою 200 метрів замість існуючої, висота якої складає 69 метрів, а також придбання та встановлення нових цифрових передавачів стандарту DVB-T2 вздовж «лінії розмежування» на території Донецької області.

«Сьогодні узгоджено два проекти – будівництво щогли в Покровську та розвиток цифрового телебачення вздовж «лінії «розмежування. Обидва проекти плануємо реалізувати протягом поточного року», – заявив Павло Жебрівський.

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко запевнив, що будівництво нової, більш високої, опори в Покровську дозволить оптимізувати мовлення, яке вже має місце.

«Радіус розповсюдження сигналу 8-ми аналогових, 32-х цифрових телеканалів, 5-ти, а згодом і 7-ми, FM-радіостанцій збільшиться з 20-22 км до 30-35 км. Відповідно, аудиторія, яка зможе отримувати сигнал українського телебачення, збільшиться орієнтовно до 852 тис. глядачів, аудиторія українського радіо – до 580 тис. слухачів, – заявив Юрій Артеменко. – Важливо підкреслити, що всі ці телеканали і радіостанції будуть доступні, в тому числі, в Авдіївці».

Член Національної ради Сергій Костинський заявив, що організація цифрового телебачення вздовж лінії розмежування в синхронному режимі дозволить охопити сигналом українського телебачення не тільки “білі плями” на підконтрольних Урядом територіях, але також частину Донецька, Макіївку, Горлівку, Стаханів та інші населені пункти.

«Запропонований Комісією План розвитку передбачає встановлення 8-ми цифрових передавачів потужністю від 1 до 2 кВт на трьох окремих об’єктах, що розташовані вздовж «лінії розмежування». На першому етапі передбачається, що цифровий сигнал українського телебачення охопить більше 300 тис. глядачів. На другому, за рахунок додаткового розвитку телекомунікаційної інфраструктури, аудиторія буде збільшена до 543 тис. – в 1,8 разів», – заявив Костинський.

Заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін підкреслив, що Міністерством розроблено законопроект щодо внесення змін в державний бюджет на 2017 рік. На разі відбувається процес узгодження проекту закону Урядом.

«Законопроект передбачає надання субвенції у розмірі 23,6 млн гривень на будівництво нової антенно-щоглової споруди в Покровську та виділення 5,8 млн грн на закупівлю й встановлення цифрових передавачів в Донецькій області», – сказав заступник Міністра.

В робочій нараді взяли участь: Павло Жебрівський, голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації, Юрій Артеменко, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Сергій Костинський, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Дмитро Золотухін, заступник Міністра інформаційної політики, Олександр Богданов, в.о. Генерального директора Концерна РРТ, Віктор Ремський, заступник голови Донецької ОДА, Володимир Бохонов, голова Артемівської районної державної адміністрації, Руслан Требушкін, Покровський міський голова та інші.

Розвиток телекомунікаційної інфраструктури та телерадіомовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму відбувається в рамках діяльності міжвідомчого органу – Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *