У прокуратурі озвучили попередні підсумки розслідування сутичок 9 травня 2017 року у Дніпрі
Відповідно до результатів розслідування кримінального провадження за фактами подій, що мали місце 9 травня 2017 року в Дніпрі, встановлено причетність до скоєння злочину 16 осіб, яким повідомлено про підозру. Про це повідомив під час спілкування з представниками засобів масової інформації заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар.
Так, за його словами, серед них – три організатори, координатор, два «касири», а також десять активних учасників масових заворушень, так званих «тітушок».
Семи підозрюваним, у тому числі організатору, був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою; одним внесено заставу, визначену судом як альтернативний запобіжний захід у розмірі 128 тис грн.
Відносно чотирьох підозрюваних, які допомагали слідству у встановленні фактичних обставин вчинення злочинів та безпосередньо не застосовували насильство під час сутичок, обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості скеровано до суду для розгляду.
На даний час один акт вже розглянуто із постановленням обвинувального вироку та призначено покарання у вигляді максимального штрафу.
Ще 8-х підозрюваних оголошено в розшук, отримано ухвали на їх затримання та доставку в суд для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
В той же час працівникам правоохоронних органів, які допустили перевищення влади, не пред’явлено повідомлень про підозру, оскільки вони, всупереч інструкції, перебували у шоломах без маркування, а їх обличчя були майже повністю закриті, через що їх важко ідентифікувати.
У справі проведено 38 обшуків, допитано понад 130 свідків. Досудове розслідування триває.
За матеріалами прес-служби прокуратури Дніпропетровської області