Україна нагадала виданню «Daily Mail», що Росія анексувала Крим
Посольство України у Великій Британії нагадало англійському виданню «Daily Mail», що Росія анексувала Крим і через це щодо Москви застосували санкції.
«Ми нагадуємо «Daily Mail» і всім рупорам Кремля, що весь цивілізований світ застосували санкції щодо Росії за захоплення Криму. І Британія була однією з перших країн, які відразу ж засудила підписаний Путіним указ про включення Криму до складу Росії», – цитує Радіо Свобода коментар українського диппредставництва, опублікований у Twitter.
У посольстві також нагадали, що відповідно до українського законодавства, всі дії, що вживаються російською владою на тимчасово окупованій території Криму є незаконними.
.@MailOnline We are clear: #Crimea is #Ukraine. pic.twitter.com/Nqc55bdJWJ
— Ukraine’s Emb. to UK (@UkrEmbLondon) 13 червня 2017 р.
Crimea is Ukraine.Despite the provocative @MailOnline article it achieves nothing&it would not assist Mr Putin in increasing his public fans pic.twitter.com/iDgSyKVecD
— Ukraine’s Emb. to UK (@UkrEmbLondon) 13 червня 2017 р.
12 червня в британському виданні «Daily Mail» опублікували матеріал про підрив в анексованому Севастополі бомби часів Другої світової війни вагою близько 1000 кілограм, видання назвало Крим частиною Росії.
Нагадаємо, раніше в травні в ефірі одного з центральних італійських телеканалів RAI журналісти заявили, що Україна свого часу «програла Крим», а зараз програє і в пісенному конкурсі «Євробачення-2017». Це висловлювання викликало невдоволення користувачів соціальних мереж. Посольство України в Італії відправило лист на адресу телеканалу. Пізніше відео видалили з офіційної сторінки програми в Фейсбуці, а ведучий телеканалу RAI Енріко Луччі вибачився перед українцями за свій вислів.
Верховна Рада України офіційно оголосив 20 лютого 2014 року почала тимчасової окупації Криму і Севастополя Росії. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупація півострова і називають це «відновлення історичної справедливості».