Під головуванням Генерального прокурора України Юрія Луценка відбулася нарада щодо стану реалізації органами прокуратури повноважень з окремих питань прокурорсько-слідчої діяльності
У п’ятницю, 23 червня 2017 року, в м. Житомирі відбулася нарада під головуванням Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо стану реалізації органами прокуратури повноважень з окремих питань прокурорсько-слідчої діяльності. Участь у заході також взяли перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, керівники структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, а також прокурори Автономної Республіки Крим, Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, міста Києва та військовий прокурор Центрального регіону України.
Під час наради були обговорені питання щодо врегулювання у вказаних регіонах криміногенної ситуації на вулицях, стану розслідування резонансних кримінальних проваджень, розкрадання бюджетних коштів, активізації розслідування корупційних злочинів, припинення тиску на бізнес з боку правоохоронців тощо.
В ході наради Генеральним прокурором України була озвучена інформація щодо ряду проблемних питань, у тому числі щодо укриття від реєстрації в ЄРДР складів злочину та неправильна їх кваліфікація, приховування тяжких злочинів менш тяжкими, незаконного закриття проваджень, а також порушення розумних строків та тяганина слідства.
Так, у місті Києві до Дніпровського управління поліції надійшло повідомлення від особи про те, що невідомі його побили та забрали грошові кошти, проте відомості до ЄРДР за очевидним фактом грабежу, поєднаним з насильством, так і не було внесено.
Також в якості прикладу він навів інформацію про реєстрацію відділом поліції на Київщині провадження за фактом спричинення середньої тяжкості тілесного ушкодження, яке не несе загрози життю (ч. 1 ст. 122 КК України), а потерпілий помер у лікарні. Проте, жодної слідчої дії, перекваліфікації не було, і провадження закрито.
В ході аналізу даних з ЄРДР встановлено численні зміни кваліфікації корупційних злочинів на менш тяжкі склади правопорушень.
Так, лише за поточний рік виявлено більше 300 випадків зміни кваліфікації в ЄРДР фактів хабарництва, з них у більше 50 – на шахрайство.
Під час заходу також була заслухана інформація прокурорів областей з ряду проблемних питань.
Окрім того, Генеральний прокурор прямо під час наради підписав лист керівникам регіональних прокуратур щодо недопущення корупційного тиску на бізнес.
За результатами наради, за вказівкою Юрія Луценка, матеріали щодо висловлених зауважень будуть передані до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
«Це самостійний дисциплінарний орган, який має дати оцінку діяльності або бездіяльності на місцях», – наголосив Генеральний прокурор.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України