Генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував питання взаємодії з Консультативною місією ЄС та стан процесу реформування органів прокуратури

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу після робочої наради в Житомирі 23 червня 2017 року, коментуючи висловлювання керівника Консультативної місії ЄС Кястусіса Ланчінскаса щодо ліквідації управління, яке опікувалося реформуванням відомства, наголосив, що Генеральна прокуратура плідно співпрацює з Європейським Союзом, і в першу чергу з Місією, спеціально сформованою з метою допомоги у проведенні реформ правового сектору держави та прокуратури зокрема.

Він зазначив, що вказана інформація представника Місії пов’язана з його неповною поінформованістю, оскільки, по-перше, вказане управління Генеральної прокуратури не ліквідовано повністю, а замість нього створений інший, менший за кількістю працівників підрозділ, який буде опікуватись співпрацею з Місією, а, по-друге, всі завдання, визначені Законом «Про прокуратуру» щодо реформування, вже виконані.

«Хочу нагадати, що ми відкрили доступ до місцевих прокуратур людям з-поза системи, дуже сильно скоротили персонал та підняли заробітну плату. Це, до речі, призвело до того, що понад 80% переможців конкурсів на вакантні посади – це люди, які ніколи не працювали в силових структурах», – зазначив Генеральний прокурор.

Також, за словами очільника Генеральної прокуратури, сформовано Генеральну інспекцію, яка займається виявленням «корупціонерів і зрадників в органах прокуратури». Тільки за останні 4 місяці ще 16 прокурорів керівного складу були затримані на хабарі або інших кримінальних діяннях вказаним підрозділом.

Окрім того, як зазначив Юрій Луценко, створена Рада прокурорів: «Я не знімаю і не призначаю на посаду, і навіть догану тепер сам не можу оголосити. Для цього існує Рада прокурорів і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Сталінська модель зруйнована». За його інформацією, це були основні завдання, поставлені Законом «Про прокуратуру», тому управління реформ, яке опікувалось цими глобальними процесами, ліквідовано у такому форматі, в якому воно працювало. Також це пов’язано зі складною ситуацією щодо кількості штатних одиниць в органах прокуратури, через що навантаження на прокурорів є непропорційним кількості кримінальних проваджень, які вони повинні розслідувати. Зокрема, мова йде про навантаження у кількості понад 1 млн кримінальних проваджень на 12 тисяч прокурорів.

«Тому я скоротив управління, залишивши відділ, який буде далі співпрацювати із Європейською місією», – наголосив він, додавши, що в найближчі дні разом з керівником Місії покаже черговий результат цих реформ – спільне навчання прокурорів, що буде проводитись найкращими фахівцями Європейського Союзу за їхніми стандартами.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *