Органами прокуратури вживаються заходи на покращення взаємодії з правоохоронними органами, представниками омбудсмена та громадськими організаціями щодо захисту прав затриманих і взятих під варту осіб (ФОТО)
У липні – серпні цього року працівниками Генеральної прокуратури України та прокуратур Миколаївської, Сумської, Житомирської, Запорізької, Львівської, Хмельницької та інших областей взято участь у кущових семінарах у містах Житомир, Суми та Миколаїв на тему: «Взаємодія національних правозахисних інститутів та громадськості з метою попередження порушення прав людини та забезпечення їх належного розслідування в діяльності правоохоронних органів», організованих Експертним центром з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
У проведенні зазначених заходів також взяли участь представники Національної поліції, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та громадських правозахисних організацій.
Під час обговорення особлива увага зверталася на проблемні питання захисту конституційних прав затриманих та ув’язнених на захист, належні умови тримання, гуманне поводження, якісне медичне забезпечення в спеціальних установах, незалежності лікарів, дотримання прав вразливих категорій громадян (осіб з наркотичною, алкогольною та іншими формами залежності) при застосуванні заходів примусового характеру тощо.
При цьому наголошувалося на необхідності підвищення ефективності взаємодії державних органів та суб’єктів громадського сектору в забезпеченні прав громадян і державних гарантій у цій сфері, своєчасності реагування на допущені порушення законодавства та міжнародних стандартів поводження з в’язнями.
На поширеність порушень закону із вказаних питань систематично звертається увага Генеральною прокуратурою України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Європейським судом з прав людини, Європейським комітетом з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Підкомітетом ООН з недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання й іншими правозахисними інституціями.
Водночас під час виїздів до зазначених регіонів працівниками Генеральної прокуратури України проведено перевірки в установах попереднього ув’язнення (слідчих ізоляторах). За їхніми результатами внесено документи прокурорського реагування, які наразі перебувають на розгляді.
На особистому прийомі прийнято 18 ув’язнених і засуджених, яким надано відповідні роз’яснення, за їхніми зверненнями вжито додаткових заходів щодо вирішення проблемних питань дотримання прав громадян.
Питання стану додержання законності на вказаному напрямі перебувають на постійному контролі в Генеральній прокуратурі України.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України