Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та слідчих регіональних прокуратур за 9 місяців 2017 року

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України постійно вживаються заходи щодо забезпечення ефективності роботи слідчих підрозділів як центрального апарату, так і слідчих регіональних прокуратур, її переорієнтацію з урахуванням вимог сьогодення.

Слідчими органів прокуратури проводиться досудове слідство у кримінальних провадженнях про тяжкі та особливо тяжкі злочини; злочини вчинені службовими особами органів влади та місцевого самоврядування; злочини, які викликають великий суспільний резонанс, у тому числі корупційного спрямування.

Взагалі за останні десять років слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розслідувалось 7 734 кримінальних проваджень (справ) і в останні періоди відзначається тенденція до суттєвого збільшення навантаження. Так, якщо впродовж 2006-2013 років в провадженні слідчих Головного слідчого управління перебувало в середньому за рік 300 кримінальних справ (проваджень), то за 2014-2017 роки – в середньому 1400 кримінальних проваджень в рік. При цьому варто відмітити, що із загального числа скерованих до суду кримінальних справ (обвинувальних актів) за цей період – 44% з ознаками корупції.

Упродовж 9 місяців слідчими Головного слідчого управління та регіональних прокуратур здійснювалося досудове розслідування у понад 18400 кримінальних провадженнях, з яких до суду направлено 1187 обвинувальних актів, 494 про корупційні правопорушення, 14 про правопорушення вчинені у складі організованих груп і злочинних угрупувань.

Слідчими Головного слідчого управління за 9 місяців 2017 року здійснювалося досудове розслідування у 1079 кримінальних проваджень, з яких закінчено майже на 50% більше кримінальних проваджень ніж в минулому році (179), до суду направлено 67 (+17,3%) обвинувальних актів та клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності, у тому числі 21 з угодами про визнання винуватості (в 2,3 рази більше).

При цьому, спостерігається позитивна тенденція до підвищення ефективності досудового розслідування в слідчих підрозділах Головного слідчого управління. На 14,3% збільшилася кількість направлених до суду обвинувальних актів у провадженнях про корупційні правопорушення (24 стосовно 33 осіб (+17,9)).

Також слідчими Головного слідчого управління розслідувано та направлено до суду низку обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про актуальні злочини.

Зокрема, 18.09.2017 до суду скеровано обвинувальний акт стосовно організованої групи під керуванням директора одного з підприємств у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1, 3 ст. 358 КК України, яка заволоділа земельними ділянками загальною площею 110,57 га, вартістю понад 716 млн. грн., які розташовані на території Козинської селищної ради Обухівського району Київської області.

Окрім цього до суду 27.09.2017 направлено обвинувальний акт стосовно начальника відділу-державного реєстратора Васильківського міськрайонного управління юстиції в Київській області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, який з метою одержання неправомірної вигоди з використанням службового становища всупереч інтересам служби безпідставно вчинив реєстраційну дію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань що спричинило тяжкі наслідки у сумі понад 10,5 млн грн.

У поточному році слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури вжито заходів до відшкодування заподіяної злочинами шкоди інтересам держави та територіальних громад у розмірі понад 102 млн грн, заявлено позови на суму 551 млн грн.
Не зупиняючись на наявних результатах роботи, слідчі Головного слідчого управління продовжують активно вживати заходи щодо боротьби з корупцією.

Так, 06.09.2017 затримано начальника об’єднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби в Чернівецькій області, який вимагав неправомірну вигоду в розмірі 1 млн грн від представника юридичної особи за вирішення питань, пов’язаних з відшкодуванням ПДВ.

Також 12.09.2017 затримано голову правління ДАК «Хліб України» та посередника безпосередньо під час одержання неправомірної вигоди в сумі 7 тис доларів США від заступника директора приватного сільськогосподарського підприємства.

13.09.2017 затримано заступника начальника управління – начальника відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Херсонській області безпосередньо під час одержання першої частини неправомірної вигоди в сумі 1 тис дол США (вимагав 5 тис дол США) від директора одного з підприємств за вирішення питання про непритягнення до кримінальної відповідальності.

21.09.2017 затримано генерального директора ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» та двох його заступників, а також заступника начальника відділу внутрішнього аудиту вказаного державного підприємства, безпосередньо під час одержання першої частини неправомірної вигоди в сумі 10 тис дол США (вимагали 1 500 000 грн) за незастосування до директора Волинської філії ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» заходів дисциплінарного впливу, у тому числі звільнення із займаної посади.

Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває.

Всього за 9 місяців 2017 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури викрито та затримано 23 осіб під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму біля 3 млн грн та 5 млн доларів США. Дев’ятьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму понад 132,7 млн грн.

У поточному році склалася позитивна тенденція до покращення ефективності досудового розслідування кримінальних проваджень регіональними прокуратурами.

Так, упродовж 9 місяців 2017 року регіональними прокуратурами розслідувано на 16,5% більше кримінальних проваджень ніж за аналогічний період минулого року (понад 17,4 тисяч), з яких закінчено майже половину – 8,6 тисяч (+6,6%).

Зросла більш ніж на 41% (з 797 до 1126) кількість направлених до суду обвинувальних актів, у тому числі на 40,8% (з 125 до 176) з угодами про визнання винуватості.

Також покращилася ефективність розслідування кримінальних проваджень за окремими категоріями злочинів.

До суду направлено 470 обвинувальних актів, або на 30,9% більше, у провадженнях про корупційні правопорушення, 43 обвинувальні акти (+87%) – про злочини, вчинені в бюджетній системі, 30 (у 2,1 рази більше) – про кримінальні правопорушення, вчинені у сфері земельних правовідносин, 13 (+85,7%) – про правопорушення, вчинені в складі організованих груп та злочинних організацій.

Розслідувано та направлено до суду низку обвинувальних актів у кримінальних проваджень про актуальні та резонансні злочини.

Зокрема, прокуратурою м. Києва 30.09.2017 направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням депутата районної ради, начальника лінійного відділу виробничого структурного підрозділу «Київське регіональне відділення філії «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця» за ч. 3 ст. 368 КК України за фактом незаконного одержання від представника одного із товариств грошових коштів у розмірі 250 тис грн за підключення підприємства до електромережі та сприяння у здійсненні господарської діяльності.

Прокуратурою Дніпропетровської області 30.09.2017 направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням міського голови за ч. 1 ст. 210 та ч. 1 ст. 366 КК України за фактом нецільового використання бюджетних коштів на суму понад 1 млн грн.

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та слідчими підрозділами регіональних прокуратур постійно вживаються вичерпні заходи для забезпечення ефективного та об’єктивного розслідування злочинів в розумні строки.

Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *