Від мрій до цілей один крок

Сьогодні поговоримо про той самий крок, який перетворює бажання або мрію на ціль. Не все, що задумано – збувається, але як на це впливаєте ви?

Взагалі-то мрії, бажання і цілі відрізняються між собою, але мають і дещо схоже.

Мрії непостійні і глобальні, іноді фантастичні! В них може бути багато енергії і сміливості. Але вони мають право не здійснюватися. Проте мріяти не шкідливо і дуже приємно!

Бажання виникають періодично, є більш постійними і предметними, можуть здійснюватися, а можуть обійти вас стороною. І це залежить від того, чи людина просто бажає чогось, чи вона робить кроки на шляху до здійснення задуманого.

Ціль – це саме те, що перетворює будь-яку мрію або бажання на реальність. Вона конкретна, здійсненна, постійна і має часові рамки.

Відчуваєте різницю?

Так, вона звісно є! І поки ваша мрія або бажання не має ознак цілі, то нічого не зміниться. Минулої п’ятниці ми вже говорили про те, як важливо зрозуміти власну потребу у прагненні чогось. І, якщо ваша відповідь на запитання «навіщо мені це потрібно?» цілком розумна, то наступний крок – це втілення цілі.

Отже, що важливо:

  • Формулювання цілі має бути в позитивній формі.
  • Коли ви ставите перед собою ціль, вона не повинна містити в своєму формулюванні частинку «ні». Це має бути чітке і зрозуміле ствердження, той результат, якого ви прагнете.

  • Уявлення результату.
  • Пропонується трохи пофантазувати. Уявіть себе на той момент часу, коли ви вже досягли своєї цілі! Спробуйте відчути ті емоції та почуття, які були б у вас. Доречі, це непогана перевірка на справжність, істинність цілі. Чи вам подобається той стан, який ви уявили? Чи це те, чого ви прагнете? Якщо так, то рушаємо далі!

  • Часові рамки.
  • Важливо, щоб ваша ціль мала чіткі часові рамки, інакше можна відкладати перший крок на невизначений час, що гальмуватиме мотивацію у досягненні. Часові рамки мають бути реальними, ґрунтуватися на ваших можливостях! Якщо ви чітко розумієте, що досягнути бажаного неможливо за півроку, дайте собі більший термін, аби розраховувати власні сили. Пам’ятайте, що цілеспрямованість – це дуже корисна риса, але треба піклуватись і про власний психологічний стан!

  • Залучення ресурсів.
  • Звісно ж, ви не є всемогутні! Тому, треба подумати про те, що буде потрібно вам,  аби досягти цілі, а також, до кого ви можете звернутися за допомогою, в разі потреби. Добре, якщо ви впевнені у власних силах, але немає нічого поганого і в тому, щоб попросити допомоги. Це привід навчитись чогось нового, знайти корисне і цікаве спілкування, а також отримати підтримку, яка, доречі, може стати міцним мотиватором!

  • Кроки до мети.
  • Цей етап є дуже важливим, адже потребує залучання як інтуіції, так і раціонального мислення. Необхідно детально продумати дії, завдяки яким ціль може бути досягнута. Цей план може містити пункти, які ділитимуться на декілька підпунктів, бо для виконання одної більш глобальної дії може бути необхідним здійснення ще декількох. Не засмучуйтесь, якщо зробити треба багато. Це говорить про те, що ваша ціль значна і важлива, отже таким самим буде й результат!

    Так влаштоване життя, що на шляху до наших цілей може бути багато перешкод, але і ви самі вирішуєте немало.

    Вірте у себе, у власні сили, і пам’ятайте, дива можливі, але ваше життя в ваших руках! Гарного планування і нових вершин!

     

    Джерело

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *