Чергові фейки російських ЗМІ. Як працювали українські верифікатори У період з 9…

Чергові фейки російських ЗМІ. Як працювали українські верифікатори

У період з 9 по 12 лютого відповідно до положень Віденського документа 2011 року «Про заходи зміцнення довіри та безпеки» інспекційна група у складі чотирьох офіцерів Збройних сил України проводила інспекцію зазначеного району на території Російської Федерації у Ростовський області. Інспекційна група мала право знаходитися у зазначеному районі протягом 48 годин. Метою заходу було з’ясування наявності або відсутності військової діяльності, що підлягає завчасному повідомленню держав-учасниць ОБСЄ. Зокрема, повідомленню підлягає військова діяльність, якщо в ній беруть участь щонайменш 9000 осіб, або 250 бойових танків, або 500 бойових броньованих машин, або 250 артилерійських систем (калібра 100 мм і вище). Район інспекції було обрано у зв’язку зі значною кількістю інформації про знаходження в ньому великої кількості особового складу та військової техніки.

Інспекційна група, відповідно до положень Віденського документа, повідомила російську сторону про намір проводити інспекцію одночасно з землі та повітря та запросила відповідний транспорт. Проте, інспекція з повітря була виконана в неповному обсязі через значні обмеження з боку російської сторони. Так, група супроводження від ЗС РФ повідомила, що під час обльоту району інспекції заборонено знаходитися ближче ніж 25 км до лінії державного кордону. Ділянка району в межах населених пунктів Веселий, Самбек, Каменно-Андріаново, Великокрепинська, Петрівка, Хапри також була закрита для інспектування з повітря. Крім того, під час польоту без узгодження з інспекційною групою, російська сторона змінила маршрут руху, що призвело до виходу за межі району інспекції на значну відстань від узбережжя у районі Таганрогської затоки. На вимогу української інспекційної групи повернутися в межі зазначеного району до населеного пункту Синявське, російська сторона відповіла відмовою. Таким чином, інспекційна група не мала можливості спостерігати з повітря за ділянкою автомобільної дороги та залізниці від м. Ростов-на-Дону до м. Таганрог.

Враховуючи обмеження вертолітного обльоту, накладені приймаючою стороною, частина інспекційної групи мала намір проінспектувати на автомобільному транспорті зачинену для обльоту ділянку у межах населених пунктів Веселе, Кузьминки, Александрівка, Калмиково. Оскільки наданий для інспекції наземний транспорт не в повному обсязі відповідав дорожнім умовам, до цієї ділянки інспекційна група доставлена не була.

Ці факти були доведені під час проведення підсумкового брифінгу після завершення інспекції. Також було зазначено, що основний текст звіту буде складено після проведення аналізу результатів інспекції. Керівник інспекційної групи полковник Владислав Пономарьов повідомив, що до звіту, який буде розповсюджено серед усіх держав-учасниць ОБСЄ протягом двох тижнів, буде покладено інформацію про хід інспекції, основні заходи та висновки інспекційної групи, в тому числі:

— 1. У зв’язку з тим, що частина зазначеного району не могла бути проінспектована, інспекційна група залишає за собою право вважати, що у районі населених пунктів Веселе, Кузьминки, Александрівка, Калмикове могла проводитися військова діяльність під час проведення інспекції зазначеного району.

— 2. Інспекційна група констатує той факт, що під час проведення інспекції у межах зазначеного району не спостерігала будь-якої військової діяльності, що підлягає завчасному повідомленню відповідно до положень Віденського документа 2011 року.

— 3. Неодноразове проведення великомасштабних навчань поблизу з державним кордоном України викликає занепокоєння через збройний конфлікт на сході України.

Другий пункт зауваження слід розуміти таким чином, що під час проведення інспекції району на ділянках, які російська сторона залишила для інспектування, українська інспекційна група не спостерігала військової діяльності, що підлягає завчасному повідомленню держав-учасниць Віденського документа. Але інформація, яку розмістили деякі російські засоби масової інформації, була викривленою. Попередній звіт української групи було значно скорочено та переформатовано, що призвело до зміни змісту повідомлення. Таким чином, російські медіа сфальсифікували підтвердження українською стороною відсутності активності підрозділів російської армії у Ростовський області. У той же час за повідомленням речника АТО полковника Андрія Лисенка, у ніч з 11 на 12 лютого з боку Ростовської області у районі українського пункту пропуску «Ізварине» на територію України вторглася колона із 150 одиниць броньованої техніки та реактивних систем залпового вогню, що у черговий раз підтверджує агресію Російської Федерації проти України.

Прес-служба Генерального Штабу Збройних Сил України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *