У Каневі Василь Грицак передав музею імені Т.Г. Шевченка унікальні архівні документи

Під час робочого візиту на Черкащину Голова СБУ Василь Грицак передав у Каневі музею імені Т.Г. Шевченка унікальні архівні документи про Володимира Науменка, видатного дослідника творчості Кобзаря.
В архіві СБ України містяться унікальні матеріали, що можуть пролити світло на маловідомі сторінки минулого. «Ми проводимо постійну роботу зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів», ‒ підкреслив Голова Служби. Оприлюднюючи ці документи, СБ України сприяє відновленню історичної справедливості. «Гібридна війна РФ має на меті знищити нашу ідентичність, стерти минуле та позбавити майбутнього», ‒ наголосив Василь Грицак. За його словами, російські спецслужби діють за давно розробленим сценарієм. «Як і сто років тому перекручують події, лицемірно маніпулюють фактами, а всіх незгодних намагаються знищити», ‒ додав він. «Шевченко був пророком ще тоді, попереджаючи про підступність «наших братів», – зауважив Голова СБУ.
Від моменту свого народження тоталітарний радянський режим нещадно боровся з українською інтелектуальною елітою. Тому чимало видатних діячів потрапило в жорна цієї машини смерті. «Нам важливо пам'ятати імена патріотів, які відстоювали наше право на вільний розвиток та національну унікальність», ‒ зазначив очільник Служби.
Однією із таких знакових для України постатей є Володимир Павлович Науменко ‒ видатний педагог, науковець, культурний та громадський діяч, поборник культурної самобутності українців. Він був однією із найбільш прогресивних та впливових постатей свого часу.
Співробітники спецслужби віднайшли архівно-кримінальну справу № 232 проти Володимира Науменка і сьогодні передають її копію музею. «Володимир Науменко, який зробив значний внесок у збереження та популяризацію творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка, був арештований, а вже наступного дня розстріляний та похований катами у загальній могилі разом з іншими жертвами більшовиків», ‒ повідомив Василь Грицак.
Керівник музею Мар’ян Піняк подякував Голові Служби та висловив зацікавленість щодо подальшої співпраці з архівом СБУ щодо відновлення правдивої історії про Шевченка, Чернечу гору, музею і людей, які зробили багато для увіковічення пам`яті Кобзаря.
На переконання Голови СБУ, передані архівні матеріали будуть корисні не лише з точки зору дослідження процесу зародження та розвитку шевченкознавства, але й через призму вивчення історії національного руху в Україні. Представники Служби також передали музею відеофільми щодо причетності Російських військових до терактів в Маріуполі та Волновасі.
Джерело