Фактичний збиток, нанесений Луганській області внаслідок бойових дій, становить…

Фактичний збиток, нанесений Луганській області внаслідок бойових дій, становить 4,4 млрд гривень

Ситуація, що склалася внаслідок проведення бойових дій на території Луганської області, призвела до значної дестабілізації роботи об’єктів системи життєзабезпечення регіону. Про це йшлося на традиційному брифінгу для засобів масової інформації, який відбувся сьогодні, 24 лютого 2015 року, в ОДА за участю директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської облдержадміністрації Олександра Голуба.
Так, за попередніми даними, фактичний збиток, нанесений області, становить 4,4 млрд грн; сума, необхідна на відновлення об’єктів житлово-комунального господарства на звільнених територіях, – 1,1 млрд грн.
Однією з головних проблем є те, що об’єкти, які підлягають відновленню на звільнених територіях, і досі знаходяться в зоні обстрілів, незважаючи на чергові мирні домовленості. Разом з тим, на сьогодні гостро стоїть питання відсутності фінансування на відновлювальні роботи.
Складною ситуація залишається в Трьохізбенці, Кряківці, жителі яких більше трьох місяців знаходяться без газопостачання. Більш напружена ситуація в с. Кримському, бо там необхідно проводити ремонтні роботи на окупованій території. Усього без газопостачання на контрольованій Україною території Луганської області перебувають дев’ять населених пунктів.
Унаслідок пошкодження електромереж тривалий час без електроенергії перебувають населені пукти: Новотошківка, Кримське, Станиця Луганська, Валуйське, Вільхова, Вільховський масив, Макарове, Болотенне (електроенергію в Станиці Луганській уже почали подавати).
У Кримському проблематичним залишається також відновлення водопостачання, бо пошкоджена насосна станція знаходиться на окупованій території.
Олександр Голуб зазначив, що житловий фонд та соціальна сфера, які знаходяться поза зоною бойових дій, теплопостачанням забезпечені стабільно.
Що стосується Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного та Кремінної, де є муніципальні водоканали, то ці міста забезпечені водопостачанням у повному обсязі.
Перманентна нестабільна ситуація з електропостачанням. Унаслідок постійних обстрілів, пошкодження обладнання та відсутності запасів вугілля тривогу викликане робота Луганської ТЕС, яка забезпечує електроенергією всю контрольовану Україною територію Луганської області.
Разом з тим, Олександр Голуб підкреслив, що питання розрахунків за енергоносії підприємствами тепло- та водопостачання залишається складним. Напруженим є стан справ із заборгованістю області за природний газ.
Враховуючи вкрай непросту фінансово-економічну ситуацію в регіоні, голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль звернувся до «Асоціації міст України» з проханням надати допомогу будівельними матеріалами для проведення відновлювальних робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *