На території контрольованої Україною Луганської області з понад 600 підприємств…

На території контрольованої Україною Луганської області з понад 600 підприємств переробної галузі зосталося менше сотні

Обсяг реалізованої продукції в Луганській області протягом 2014 в порівнянні з 2013 роком скоротився на 22,3 мільярди гривень. Про це під час брифінгу для засобів масової інформації повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської облдержадміністрації Андрій Скубак. Посадовець відзначив, що на контрольованій Україною території області знаходиться 83 підприємства переробної промисловості, інші – 567 залишилися на території, яка контролюється бойовиками «ЛНР». Андрій Скубак зазначив, що до початку військової агресії Луганщина мала значний економічний потенціал і входила в п’ятірку найбільш потужних промислово-економічних регіонів України.
У зв’язку зі збройним конфліктом очікується значне скорочення інвестиційної активності не вітчизняних інвесторів у всіх галузях економіки. Так, обсяг прямих іноземних інвестицій, а це акціонерний капітал, станом на кінець минулого року склав 700 млн. доларів США, або 80 відсотків від аналогічного періоду 2013 року.
Для відновлення пошкоджених та зруйнованих за час військових дій об’єктів, а їх 1,5 тисячі, потрібно близько 5 млрд. гривень. Це й дорожньо-транспортна інфраструктура, заклади охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, житлово-комунальні об’єкти. Найбільш суттєво від руйнувань постраждала дорожньо-транспортна інфраструктура області. На відновлення шляхів комунальної власності, у тому числі 13 мостів, потрібно 794,4 млн. гривень, на шляхи державного значення, у тому числі 6 мостів, 1,7 млрд. гривень.
Андрій Скубак підкреслив, що треба бути відвертими зі своїми громадянами, ситуація в економіці дуже складна: за прогнозами 2015-й буде роком виживання і лише наприкінці року очікується стабілізації економічної ситуації, 2016-й стане роком розвитку.
Пріоритетним розвитком економіки повинен стати малий та середній бізнес, упевнений Андрій Скубак, бо він більш гнучкий та здатен швидко пристосуватися до нових реалій. Значні перспективи має сільськогосподарський комплекс, який може стати локомотивом розвитку економіки. Україна як і раніше, так і зараз залишається житницею зі славними аграрними й землеробними традиціями.
На відновлення економіки та інфраструктури Луганська облдержадміністрація очікує отримати з державного бюджету кошти за рахунок цільової субвенції, державних капітальних витрат і державного фонду регіонального розвитку. Андрій Скубак додав, що сподівається і на суттєву міжнародну допомогу для Луганщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *