Британії, напевне, доведеться вибирати: видавати Джуліана Ассанжа США, чи Швеції

Прокуратура у Швеції поновила розслідування обвинувачень засновника групи WikiLeaks Джуліана Ассанжа у зґвалтуванні і заявила, що планує знову вимагати його видачі з Великої Британії.

Заступниця шведського головного прокурора Ева-Марі Перссон повідомила 13 травня у Стокгольмі про намір підписати європейський ордер на арешт, що стане початком процесу екстрадиції.

Вимога Швеції буде перешкодою для намагань Сполучених Штатів притягти Ассанжа до відповідальності за звинуваченнями у змові з метою зламу комп’ютерів американського уряду для викрадення державних документів.

Розгляд вимог про екстрадицію та апеляцій адвокатів Ассанжа у британських судах може тривати близько року.

Рішення щодо пріоритетності задоволення вимог про видачу схвалюватиме британський міністр внутрішніх справ.

Джуліан Ассанж заперечує шведські звинувачення у сексуальному насильстві.

Він також відкидає у американські звинувачення у злочинних діях, стверджуючи, що, здобуваючи й оприлюднюючи інформацію, діяв як журналіст.

Джуліан Ассанж цього місяця розпочав 50-тижневий в’язничний термін за те, що 2012 року не з’явився на вимогу британського суду, який тоді постановив видати його до Швеції.

47-річний Ассанж сім років користувався притулком у посольстві Еквадору у Лондоні, але минулого місяця новий еквадорський уряд видворив його з будівлі до рук британської поліції.

Британський суддя оголосив, що очікує до 12 червня отримати від уряду США обґрунтування американських вимог про екстрадицію.

Організація WikiLeaks сприяла публікації величезної кількості документів, включно з таємною перепискою дипломатів США з відвертими оцінками деяких світових лідерів, а також з відеозаписами дій американських військових зокрема в Іраку.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *