Проект Стратегії національної безпеки має бути затверджений найближчим часом

Стратегія національної безпеки України – це реальний документ, в якому закладається фундамент безпеки нашої держави. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров.

Він зауважив, що при розрахунку глобальних загроз виходили з того, які загрози зараз становлять реальну небезпеку Україні. «Ми не прагнемо глобального лідерства. Україна має посісти гідне місце в регіоні і боротися з тими проблемами, що актуальні сьогодні», – наголосив він. Також, за його словами, Стратегія передбачає інтенсифікацію в усіх напрямах співробітництва з НАТО, насамперед, у військовій і безпековій сферах. «Це стосується уніфікації стандартів, сумісності протоколів, як ЗСУ, так і спецслужб», – зазначив він.

Крім того, Валентин Петров додав, що попередні стратегії мали номінальний характер – «були продуктом свого часу – невизначеності політики зовнішньої, безпекової, а також були наслідком багатовекторності і небажання когось ображати». «Це були досконалі бюрократичні документи, виготовлені за всіма правилами державного управління, бюрократичного крючкотворства, але реальним змістом вони не наповнювались», – наголосив він.

За словами керівника Служби з питань інформаційної безпеки, принциповою відмінністю Стратегії національної безпеки, представленої минулого тижня Секретарем РНБО, є те, «що з кожної сфери, кожної небезпеки є конкретний план дій з конкретними виконавцями, який можливо реалізувати». «Це дійсно конкретний план з побудови національної безпеки, що втілюватиметься у відповідних нормативних актах, як Військова доктрина, Стратегія інформаційної безпеки», – сказав він, висловивши впевненість, що на розробку цих документів «знадобиться лише кілька місяців».

Валентин Петров також зауважив, що Стратегія національної безпеки включає в себе всі виклики нашій державі до 2020 року. Водночас він висловив переконання, що проект стратегії буде винесено на одне з найближчих засідань РНБО, «тобто у найближчі тижні».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *