Запобігання та протидія корупційним злочинам – один із пріоритетів в роботі правоохоронних органів держави
Упродовж 2015 року слідчими підрозділами до суду направлено 915 обвинувальних актів стосовно 1053 осіб за скоєні корупційні злочини. Майже у кожному четвертому провадженні (249, або 27%) досудове розслідування здійснювалося органами прокуратури.
Найбільше обвинувальних актів направлено до суду слідчими підрозділами правоохоронних органів Дніпропетровської (79), Закарпатської (61), Одеської (52), Донецької (52) областей та міста Києва (49).
Незважаючи на заходи, що вживаються для очищення правоохоронних органів від корупціонерів, ще мають місце непоодинокі випадки скоєння ними кримінальних корупційних правопорушень.
Поточного року до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення притягнуто 104 працівники МВС, 9 – органів прокуратури.
Зокрема, слідчим управлінням прокуратури Одеської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно слідчого СВ Бердичівського МВ УМВС України в Житомирській області, який у квітні поточного року вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 5 тис грн за непритягнення громадянина до кримінальної відповідальності.
Виявлено 63 корупційних правопорушення, пов’язаних з незаконними земельними оборудками.
СУ УМВС України в Черкаській області направлено до суду обвинувальний акт стосовно завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держземагентства у Жашківському районі Черкаської області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у сумі 3 тис. дол. США за швидке та безперешкодне погодження технічної документації із землеустрою.
Не залишено поза увагою стан протидії корупції у сфері освіти, у якій виявлено 120 корупційних правопорушень.
Приділялась увага протидії корупції у бюджетній системі, у якій виявлено 318 корупційних злочинів, банківській системі – 16, у сфері охорони здоров’я – 80 та фінансово-кредитній системі – 11.
Прокурорами направлено до суду обвинувальні акти стосовно 158 державних службовців та 76 посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Так, прокуратурою Черкаської області до суду направлено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно старшого оперативного уповноваженого відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ у м. Черкаси ДФС у Черкаській області, який вимагав та одержав 15 тис. грн. за незастосування фінансових санкцій до приватного підприємства.
Кінцевим результатом зусиль оперативних підрозділів, слідчих та процесуальних керівників є розглянуті в суді обвинувальні акти.
Упродовж 2015 року стосовно 446 корупціонерів вироки (ухвали) суду набрали законної сили. Засуджено 374 особи, з яких 67 державних службовців, 31 посадова особа місцевого самоврядування, 11 службовців райдержадміністрацій та 3 – облдержадміністрацій, 29 працівників органів внутрішніх справ, 8 – органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, 13 – державної кримінально-виконавчої служби.
Вживалися заходи щодо відшкодування збитків, спричинених корупційними злочинами.
У провадженнях про корупційні злочини встановлено збитків на суму 530,8 млн грн. У ході розслідування відшкодовано понад 488,8 млн грн, накладено арешт на майно підозрюваних вартістю понад 92,7 млн. гривень та вилучено майна, готівки, цінних паперів, іноземної валюти на суму понад 17,2 млн грн.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України