Без добрив врожаїв не буде

Чергова селекторна нарада Міністерства аграрної політики та продовольства України була присвячена попереднім підсумкам жнив ранніх зернових та зернобобових культур, збиранню пізніх культур та наступній сівбі озимих.

Головуючий, перший заступник міністра АПП Ярослав Краснопольський, звернув увагу сільгоспвиробників на те, що без мінеральних та органічних добрив високих врожаїв не досягнеш. Нині ж наочно стала проблема забезпечення мінеральними добривами. Взагалі на сезон потрібно приблизно 520 тисяч тонн азотних добрив. Але Рівненський та Черкаський заводи зупинили діяльність за вимогами суду. Вихід може бути знайдено або ж у знятті мита при купівлі імпортних добрив, або у реструктуризації боргів даних підприємств. Міністерство вийшло на Кабмін із відповідними пропозиціями, та їх вирішення справа не одного дня.

Стосовно результатів збирання ранніх зернових культур підкреслювалося,що нині намолочено 36,2 мільйони тонн зерна, що на 2 мільйони тонн більше, аніж минулого року при середній врожайності 36,2 ц/га. Пшениці нинішнього року зібрано на два із половиною мільйони тонн більше, ніж торік – 26,8 мільйонів тонн. На Одещині зібрали більш як 3 мільйони тонн збіжжя.

Заступник директора департаменту агропромислового комплексу Донецької ОДА Сергій Івахнін доповів, що область при середній врожайності 29,4 ц/га зібрала 1 мільйон 332,5 тисяч тонн зерна. Озимі культури на зерно та зелений корм планується засіяти на площі 302,7 тисяч гектарів – це менше, ніж торік на 100 тисяч гектарів. Сільгосппідприємства області повністю забезпечені насіннєвим матеріалом, більше третини якого вже пройшло перевірку у відповідних службах. А ось мінеральних добрив селяни Донеччини накопичили лише 2,78 тисяч тонн, що складає 36 відсотків до потреби. У зв’язку із цим Сергій Петрович запропонував заступнику міністра порушити клопотання щодо відновлення роботи Костянтинівського державного хімічного заводу, який має можливість виготовляти азотні добрива. Такий крок значно спростить проблему забезпечення добривами не лише селян Донеччини, а також суттєво зменшить собівартість сільгосппродукції регіону.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *