Фондові ринки Європи виросли попри падіння в Китаї
Фондові ринки Європи виросли попри падіння в Китаї
- 25 серпня 2015
Image copyright
Reuters
На торгах у Лондоні та решті Європи ціни на акції стрімко зросли, незважаючи на другу ніч великих втрат на фондовому ринку Китаю.
FTSE 100 виріс на понад 3% і становив станом на 11:00 ранку 6088,69, тоді як головний фондовий індекс Німеччини Dax і паризький Cac обидва виросли на 3%.
Європейські фондові біржі відкрили торги зростанням, хоча головний китайський фондовий індекс Shanghai Composite на час закриття торгів втратив 7,6% і становив 2964,97. Тривало також падіння на ринку Японії, головний індекс біржі в Токіо Nikkei втратив 4% вартості.
На інших європейських ринках станом на першу половину дня у вівторок зростали також індекси на торгах у Лісабоні, Мадриді та Мілані – на 3%, а московський РТС виріс на 2%.
Висвітлення ситуації на світових ринках
на англомовному сайті ВВС в режимі Live.
Панічний розпродаж акцій у понеділок був викликаний побоюваннями, що уповільнення темпів розвитку економіки Китаю означатиме меншу ділову діяльність для решти світу.
Image copyright
BBC World Service
Розквіт економіки Китаю, який тривав минулі 30 років, супроводжувався великим попитом тієї країни на сировину для виробничої галузі, з одного боку, та на готові продукти, особливо предмети розкоші, для дедалі заможнішого китайського середнього класу, з іншого боку.
Роберт Пестон, редактор відділу бізнесу, ВВС
Хоч як це не парадоксально, Пекін справляє враження більшого контролю над ситуацією, принаймні на короткотермінову перспективу, коли не намагається штучно роздмухати вартість акцій і не рятує 50 чи 90 мільйонів китайських господарств, які стали учасниками фондового ринку.
Звісно, все це може виявитися лиш ілюзією.
Пекіну буде дуже складно досягти планового росту ВВП цього року в 7%, щоб не зробити протилежне до того, що потрібно економіці, а саме – обрізати інвестиції, які залежать від запозичень, у проекти інфраструктури, будівництва і нерентабельних галузей важкої промисловості.
Важко також оцінити ступінь негативних наслідків на модель споживання тих інвесторів, чиї статки зазнали удару, або на інвестиційну активність компаній, чий активи втратили значну частку вартості.
Однак цей землетрус на ринку може супроводжуватися серйозним ризиком нових підземних поштовхів: мультинаціональні компанії з виробництвом у Китаї, які виготовляють продукцію для китайського споживача, розповіли мені, що суттєво скорочують обсяги свого виробництва.
Блог Роберта Пестона повністю – англійською.
Image copyright
AFP
Image caption
Китайський фондовий ринок падаї далі
Економіка Китаю після десятиліть стрімкого зростання почала раптово втрачати потенціал росту. Інвестори в цілому світі стурбовані тим, що від цього постраждають компанії і країни, які покладаються на високий попит у Китаї – другій найбільшій економіці світу і другому найбільшому імпортеру товарів та послуг.
Image copyright
BBC World Service
Однак хоча уповільнення китайської економіки позначиться на прибутковості китайських компаній, багато хто вважає фондовий ринок країни надмірно роздутим.
За 12 місяців – до середини червня – головний індекс шанхайської біржі виріс більш як удвічі.
У п’ятницю на шанхайській біржі почався розпродаж акцій, бо уряд оприлюднив статистичні дані, які показали падіння темпів виробництва. А це, своєю чергою, спричинило найбільший за вісім років продаж акцій у понеділок на біржах у цілому світі.