Найкращий спосіб допомогти вимушеним переселенцям – дати їм роботу

Переселенцям з зони проведення АТО важко звикати до нового життя. Та справжнім викликом стає пошук роботи.Зниження попиту на робочу силу, різна специфіка регіонів, інколи і упереджене ставлення роботодавців є основними причинами, які заважають переселенцям знайти роботу. Завдяки великій кількості проблем, специфічних саме для переселенців, вони часто є менш конкурентоспроможними на ринку праці. Люди, що були вимушені покинути свої домівки рятуючись від обстрілів, часто знаходяться у пригніченому психологічному стані, втрачають соціальні зв’язки, не мають потрібних документів, навичок пошуку роботи, ресурсів для започаткування власної справи або навчання, не орієнтуються на ринку праці у новому місці, мають навички, як не є затребуваними на новому місці тощо.

Служба зайнятості області постійно працює над підвищенням ефективності роботи з цією категорією громадян.

З початку року міськими та районними центрами зайнятості області проведено 711 заходів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з них 229 – виїзні до місць їх масового перебування. З березня поточного року запроваджено проведення інформаційно-консультаційних заходів для ВПО на загальнообласному рівні, а саме: щомісяця в один день, кожної першої середи, одночасно в кожному місті та районі Донецької області центрами зайнятості проводяться дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, виїзні консультаційні заходи, виїзні акції мобільних груп для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з використанням мобільного центру зайнятості, профорієнтаційні та інформаційні семінари, психологічні тренінги тощо. Такі акції вже були проведені 4 березня, 3 квітня, 6 травня, 3 червня, 1 липня та 5 серпня 2015 року. Всього в рамках акцій було проведено 270 заходів, в тому числі 57 виїзних в місця компактного проживання ВПО. Участь у заходах взяли понад 4,4 тис. громадян, понад 380 осіб були направлені на співбесіду з роботодавцями.

Необхідність оперативного реагування на сучасні виклики сьогодення обумовлюють потребу в постійних пошуках нових форм роботи з внутрішньо переміщеними особами.

Одним з нових методів можна вважати організацію інформаційно-консультаційних заходів «Під одним дахом» за участю представників місцевих органів влади, управлінь праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, волонтерських та громадських організацій, роботодавців, що починаючи з 1 липня 2015 року щосереди проводяться в центрах зайнятості міст та районів області.

Під час інформаційно-консультаційного заходу представники різних соціальних служб в єдиному інформаційному просторі під егідою місцевих органів влади надають весь комплекс соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО, молоді, особам з інвалідністю та ін.

Крім того, проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія, спрямована на поширення інформації про послуги державної служби зайнятості для ВПО. З початку року в пресі надруковано 162 інформаційних матеріали, на радіо вийшло 112 інформацій, телебаченні 94 сюжети та інформації, в Інтернет-виданнях опубліковано 942 матеріали. Актуальні інформаційні матеріали, роз’яснення та консультації для ВПО розміщені на веб-порталі Донецького обласного центру зайнятості та на офіційній сторінці в мережі Facebook.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *