У Генеральній прокуратурі відбулася зустріч із Комісаром ЄС з питань правосуддя, споживачів та гендерної рівності Вєрою Юровою (додано ВІДЕО)

У четвер, 24 вересня 2015 року, виконувач обов’язків Генерального прокурора України Юрій Севрук зустрівся з Комісаром ЄС з питань правосуддя, споживачів та гендерної рівності Вєрою Юровою. У зустрічі також взяв участь Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Під час зустрічі сторони обговорили питання реформування органів прокуратури, створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, розслідування кримінальних проваджень за фактами корупції колишніх високопосадовців, розслідування корупційних злочинів, вчинених працівниками органів прокуратури, а також питання підготовки до підписання Угоди про співробітництво між Україною та Євроюстом.

Юрій Севрук подякував членам делегації за увагу, яку приділяє ЄС реформуванню органів прокуратури та системи органів державної влади в цілому. «Проведення швидких та дієвих реформ є основним завданням органів влади України, в тому числі і прокуратури. Генеральна прокуратура розраховує на повну підтримку ЄС і отримує її на даний час під час проведення реформування», – наголосив в.о. Генерального прокурора.

Він проінформував іноземних гостей про те, що процес реформування органів прокуратури вже триває. Наразі розпочато перший етап реформ – створення місцевих прокуратур. Загальна чисельність працівників прокуратури цього рівня зменшиться з 7980 прокурорів до 6268. «Вчора Генеральним прокурором підписано накази про затвердження штатів місцевих прокуратур», – повідомив Юрій Севрук.

За його словами, 16 вересня закінчився перший етап конкурсу на заміщення посад керівників місцевих прокуратур та їх заступників – тестування на знання законодавчої бази. Загалом у ньому взяли участь більше 10 тисяч кандидатів.

Наступний етап конкурсу – тестування на загальні здібності заплановано на 26-28 вересня 2015 року. Після цього кандидатів буде перевірено на рівень доброчесності і схильності до антисоціальної поведінки та проведено з ними співбесіди представниками конкурсних комісій.

Нові місцеві прокуратури почнуть діяти з 15 грудня 2015 року. На даний час також відбувається реформування регіональних прокуратур і Генеральної прокуратури, тобто скорочення штату до визначених законом меж і оптимізація структури. Вже з 15 квітня 2016 року набирають чинності положення Закону щодо формування системи органів прокурорського самоврядування, проведення Всеукраїнської конференції працівників прокуратури, створення Ради прокурорів України, а також Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Юрій Севрук також зазначив, що наказом Генерального прокурора України від 22 вересня на правах самостійного структурного підрозділу Генпрокуратури утворено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Вона буде складатися з управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді з 6 відділів, а також двох окремих відділів: аналітично-статистичного та документального забезпечення.

«Ця структура відповідає структурі тих підрозділів НАБУ, які будуть займатися розслідуванням і здійсненням оперативно-розшукової діяльності, і погоджена з його Директором», – запевнив в.о. Генерального прокурора. Очолить прокуратуру заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який матиме першого заступника та заступника.

Укомплектування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде відбуватися на основі відкритого конкурсу у відповідності з процедурою, встановленою Законом України «Про прокуратуру». Для цього на даний час створена конкурсна комісія, яка складається з 4 представників, визначених Генеральним прокурором України та 7 представників, визначених ВР. «Комісія розпочала свою роботу 21 вересня. Наразі обрано голову і секретаря», – деталізував свою інформацію Юрій Севрук.

Також він повідомив, що з метою підготовки проекту Угоди про співробітництво між Україною та Євроюстом Генеральною прокуратурою України забезпечувалась участь у переговорах делегацій України та Євроюсту, за результатами яких було остаточно узгоджено текст проекту Угоди. Відповідно до положень проекту Угоди компетентним органом в Україні для її виконання є Генеральна прокуратура України.

«У зв’язку з цим керівництвом держави розглядається питання про уповноваження Генерального прокурора Віктора Шокіна на підписання цієї Угоди», – наголосив Юрій Севрук.

Комісар ЄС з питань правосуддя, споживачів та гендерної рівності Вєра Юрова, в свою чергу, подякувала за надану вичерпну інформацію. «На наше глибоке переконання, швидка і ефективна реформа системи судоустрою і прокуратури є надзвичайно важливою для України з точки зору відновлення довіри громадян до цих установ», – підкреслила Єврокомісар.

В той же час вона висловила занепокоєння, що деякі члени конкурсної комісії з відбору кандидатів у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, призначених Генеральним прокурором України, не мають належного рівня довіри і піддаються критиці з боку громадськості.

Виконувач обов’язків Генерального прокурора України Юрій Севрук, в свою чергу, зазначив, що кожен з працівників ГПУ, призначений в цю комісію, має досить суттєвий досвід роботи з організації розслідування та розслідування злочинів, в тому числі корупційних. «Комісія призначена для того, щоб обрати Спеціалізованого антикорупційного прокурора який, окрім того, щоб бути кристально чесним, має бути професіоналом. Тому Генеральним прокурором прийнято рішення включити в комісію саме тих працівників прокуратури, які можуть визначити професіональні якості кандидатів», – запевнив він.

Також Вєра Юрова запевнила у тому, що Європейський Союз буде й надалі надавати всіляку підтримку Україні у впровадженні реформ.

Сторони подякували одна одній за надзвичайно цікаву і конструктивну зустріч, констатувавши необхідність продовження у майбутньому плідної співпраці.

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *