Вибори у Каталонії: ще одна спроба почати рух до незалежності

Вибори у Каталонії: ще одна спроба почати рух до незалежності

  • 27 вересня 2015

Image copyright
AFP

Image caption

Сотні тисяч каталонців вийшли на ходу у підтримку незалежності в День Каталонії 11 вересня

В неділю у Каталонії проходитимуть місцеві вибори, що, як сподіваються націоналістичні партії, можуть стати першим кроком до незалежності від Іспанії.

Виборчі дільниці відкрилися о сьомій ранку, і мають закритися о шостій вечора. У виборах можуть взяти участь близько 5 млн осіб.

Правляча у Каталонії партія “Конвергенція” оголосила, що голосування на цих виборах, фактично, є референдумом про незалежність від Іспанії.

Вона об’єдналася із Лівими республіканцями Каталонії, аби створити єдиний список кандидатів на виборах під гаслом “Разом до “Так”.

Прибічники відокремлення Каталонії кажуть, що змушені іти на цей крок, бо центральний іспанський уряд весь час відмовляє у проведенні законного референдуму, зокрема, і коли було проігноровано результати референдуму, що відбувся у листопаді 2014 року.

Тоді понад 80% людей, які взяли участь в неформальному опитуванні в Каталонії, висловилися за незалежність провінції від Іспанії. У символічному голосуванні, яке не мало юридичної сили, взяли участь більш як 2,25 млн каталонців з 5,4 млн, що мають право голосу. Каталонці мали намір проводити справжній референдум за незалежність, однак відмовилася від цієї ініціативи, оскільки конституційний суд Іспанії після звернення уряду заблокував на п’ять місяців дію декрету про проведення референдуму.

Тепер у “Разом до “Так” вважають, що спільно із крайньою лівою партією “Кандидати народної єдності”, що також виступає за незалежність Каталонії, вони забезпечать собі більшість у каталонському парламенті (68 із 135 місць), і отримають “демократичний мандат” на початок процедури проголошення незалежності Каталонії.

Якщо рух “Разом до “Так”, як і передбачали опитування, переможе, може бути оголошено півторарічний перехідний період до одностороннього проголошення незалежності.

Якщо ж прибічники відокремлення отримають поразку на недільних виборах, це може завдати серйозного удару по всьому руху за незалежність Каталонії.

У Мадриді кажуть, що у такому разі готові використати повноваження Конституційного суду та інші юридичні важелі для того, аби заблокувати створення “нелегітимної” Каталонської держави.

Право-центристський уряд Маріано Рахоя вже назвав плани каталонців із відокремлення “нонсенсом”.

Пан Рахой вважає, що оскільки відокремлення Каталонії від Іспанії вплине на всю країну, було б демократично, аби вся країна брала участь у референдумі з питання майбутнього Каталонії.

Згідно із опитуваннями, більшість каталонців підтримують проведення референдуму про незалежність, проте мають різні погляди щодо відокремлення від Іспанії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *