Олімпіада-2020: Токіо пропонує додати п’ять видів спорту

Олімпіада-2020: Токіо пропонує додати п’ять видів спорту

  • 28 вересня 2015

Image copyright
AP

Оргкомітет Олімпійських ігор в Токіо, які відбудуться в 2020 році, рекомендує включити до змагань ще п’ять видів спорту.

Йдеться про бейсбол/софтбол, карате, скейтбординг, спортивне скелелазіння і серфінг. Ці види спорту можуть представити у 18 нових дисциплінах понад 474 спортсменів.

Господарям Ігор дають можливість залучити один або більше видів, які популярні у країни, аби підвищити рейтинги змагання та знайти більше спонсорів.

Міжнародний олімпійський комітет має ухвалити остаточне рішення в серпні наступного року.

Вісім видів відібрали із пропозицій 26 спортивних федерацій. Боулінг, сквош і ушу не потрапили до остаточної рекомендації, яку відправили МОК.

Бейсбол і софтбол, які об’єднані в рамках Всесвітньої бейсбольної та софтбольної конфедерації (WBSC), повернуться на Олімпійські ігри після літніх ігор у Пекіні.

Image copyright
Getty

Image caption

Змагання із бейсболу на літніх Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році

Бейсбол та софтбол дуже популярні в Японії. За даними конфедерації, загалом в них грають 65 мільйонів людей в понад 140 країнах світу – більшість із спортсменів діти та підлітки.

Карате ніколи не було на Олімпійських іграх. Інший вид бойового мистецтва – дзюдо – вперше потрапив на Олімпіаду в 1964 році, коли Токіо останній раз приймало Ігри. Вже з 1972 року дзюдо стало постійним видом.

Керівний спортивний орган каже, що карате займаються 35% жінок, і воно заслуговує на те, щоб потрапити на змагання після невдалих спроб потрапити на Ігри в Лондоні в 2012 році та в Ріо-де-Жанейро в 2016 році.

Вуличний та парковий скейтбординг потрапив до переліку, випередивши інші види роликового спорту, серед них – хокей на роликах, швидкісне та художнє катання. Міжнародна федерація роллер спорту каже, що він – найпопулярніший серед молоді.

МОК минулого року вибрав спортивне скелелазіння як показовий спорт на юнацьких Олімпійських іграх в Нанкіні у Китаї.

Федерація спортивного скелелазіння каже, що в понад 140 країнах є 35 мільйонів альпіністів. Їхній середній вік – 23.

Міжнародна асоціація серфінгу привітала те, що спорт потрапив до короткого списку Токіо. Асоціація планує створити нові парки для серфінгу і каже, що є технічні можливості, завдяки яким можна створити штучні хвилі, які сягатимуть двох метрів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *