Західна преса: чи проміняють Україну на Сирію?

Західна преса: чи проміняють Україну на Сирію?

  • 3 жовтня 2015

Image copyright
epa

Image caption

Оглядачі Economist вважають, що один із мотивів Путіна у Сирії – прагнення “осоромити Америку”

У суботу британські видання аналізують мотиви Росії щодо операції у Сирії та попереджають, що це ризикований задум.

Не проміняти Україну

Російська військова операція у Сирії піднімає ставки для Європи. Однак Європа не повинна спокушатися можливістю проміняти Україну на угоду з росіянами щодо Сирії, пише у статті для Guardian Наталі Нугеред.

Із Росією потрібно говорити, особливо тепер, але це не значить, що слід віддавати росіянам все, чого вони забажають, пише автор.

dian”Це можлива пастка Володимира Путіна і тут потрібна витримка”, – пише пані Нугеред.

“По-перше, європейські політики мусять пояснити Росії, що не слід очікувати результатів через Сирію, якщо безпека цивільного населення не опиниться в центрі уваги”, – зазначає вона.

“По-друге, Європа має чітко показати Росії, що незалежність України, її вільний вибір і територіальну цілісність не виміняють на російську допомогу Башару Асаду”, – додає авторка.

“Кроки Росії в Сирії не можна “винагороджувати” шляхом замирення і поступок в європейській архітектурі безпеки”, – підсумовує пані Нугеред.

Близькі кола Путіна

Російський президент заграє з близькими колами і робить високі ставки, пишуть журналісти Financial Times, коментуючи “нову військову пригоду” Володимира Путіна у Сирії.

На думку авторів, Сирія для Путіна – це кілька можливостей: демонстрація сили на Близькому Сході, шанс підірвати зусилля Вашингтона і підтримати давнього союзника Башара Асада. Вдома це може вдихнути нове життя в імідж пана Путіна як сильного лідера, пише видання.

Проте через вторгнення у Сирію усе може піти шкереберть, вважають журналісти, пригадуючи десятирічну кампанію СРСР в Афганістані.

Через те, як події розгортаються в Україні, Путін має вигляд, ніби він програв. Якщо близьке оточення почне так вважати – це небезпечно для ПутінаFinancial Times

“Не можна більше посилати солдат у такі країни, – видання цитує 45-річну продавчиню з Москви. – Нам нічого робити у тих далеких краях”.

“Хоча більшість росіян підтримали анексію Криму, минулорічна ейфорія, здається, вже стихла, – пише видання. – Підтримка військового вторгнення в Україну, яка тоді сягнула 70% через нещадну пропаганду, зменшилася вдвічі.”

Опитування проведене в Росії два роки тому державною агенцією, показало, що 77% росіян не підтримували ідею військової операції в Сирії, пишуть автори.

Image copyright
AP

Image caption

На думку Financial Times, Сирія для Путіна – це кілька можливостей: демонстрація сили на Близькому Сході, шанс підірвати зусилля Вашингтона і підтримати давнього союзника Башара Асада

“Деякі аналітики вважають, що громадська думка грає невелику роль в політичній системі, яку збудував пан Путін. Головна ціль – зберегти лояльність тісного кола людей з минулим у силових структурах, які утворюють основу режиму пана Путіна”.

“Через те, як події розгортаються в Україні, Путін має вигляд, ніби він програв. Якщо близьке оточення почне так вважати – це небезпечно для Путіна, як і для будь-якого диктатора”, – пише газета.

“Втручання в Сирії знову робить Путіна сильним в їхніх очах”, – підсумовує видання.

Осоромити Америку

Стаття в Economist також аналізує мотиви Володимира Путіна в Сирії.

Путін прорахувався в Україні і може прорахуватися в СиріїДмитро Тренін, аналітик

“Володимир Путін розпочинає ризиковану кампанію, щоб підтримати сирійський режим і осоромити Америку”, – пишуть автори.

Видання припускає, що пан Путін, стверджуючи, що бореться з ІД, сподівається примусити США прийняти Росію як сильного партнера, надто важливого, щоб ізолювати його санкціями через війну в Україні.

Проте гамбіт пана Путіна пов’язаний з ризиками, адже Росія може загрузнути у безвиграшному конфлікті, пише видання. Стосунки зі США можуть погіршитися, особливо, якщо війська ненароком зіштовхнуться в бою. А російські пілоти без належної координації в небі можуть потрапити в руки “катів з ножами”, пише видання.

“Путін прорахувався в Україні і може прорахуватися в Сирії”, – видання цитує аналітика Дмитра Треніна.

Фільм про Майдан

Image copyright
Getty

Image caption

Режисер документального фільму про Майдан “Зима у вогні” (Winter on Fire) Євген Афінеєвський

Daily Telegraph пише про англомовний документальний фільм “Зима у вогні” (Winter on Fire) режисера Євгена Афінеєвського, присвячений подіям на Майдані Незалежності в Києві взимку 2013-2014 років. Фільм доступний для перегляду в мережі Netflix.

“Це насичений фільм, що розповідає про боротьбу України за свободу. Він показує 93 дні з кінця 2013 року, коли демонстранти почали протестувати в Києві проти уряду Віктора Януковича”, – пише видання.

“Мирне зібрання швидко переростає у дещо жахливе через жорстоку реакцію сил безпеки, – пише газета. – Фільм Афінеєвського показує конфлікт з землі”.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *